Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2023-11-18 23:03:12 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: Trefl Gdańsk

Niepokonany w tym sezonie Projekt Warszawa wygrywa z Treflem Gdańsk

Fot. Magdalena Kudzia

W sobotni wieczór zespół Trefla Gdańsk podjął w ERGO ARENIE drużynę Projektu Warszawa. W hicie 7. kolejki zmierzyły się drużyny z drugiego i trzeciego miejsca ligowej tabeli. W spotkaniu nie zabrakło siatkarskich emocji, a kibice mogli obserwować walkę o każdy centymetr boiska. Ostatecznie to spotkanie wygrali warszawianie 3:0.

W tym meczu trener Jurićić postawił na ten sam wyjściowy skład, co poprzednio. Na boisku zameldowali się: Kamil Droszyński, Jan Martnez Franchi Patryk Niemiec, Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki, Karol Urbanowicz, a na libero Voitto Koykka. W pierwszej odsłonie meczu obserwować można było zawziętą walkę obu drużyn. Gra układała się punkt za punkt i żaden z zespołów nie planował odpuścić. Początkowo drużyna Projektu wyszła na prowadzenie, ale po brawurowych akcjach Sawickiego, Niemca i Urbanowicza oraz po kilku błędach własnych rywali, gdańszczanie zaczęli budować przewagę. Po chwili jednak wynik znów się wyrównał. Końcówka spotkania była pełna emocji, a set zakończyć się miał na przewagi. Ostatecznie wygrała drużyna Projektu 26:24.

Drugiego seta otworzyły „gdańskie lwy” i od razu wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Chwilę później wynik się wyrównał i gra ponownie toczyła się punkt za punkt. Drużyny, tak jak w poprzednim secie, walczyły ze sobą o każdą piłkę, o każdy punkt. W międzyczasie na boisko weszli Piotr Orczyk, Aleks Nasevich, Jakub Czeriwński oraz długo wyczekiwany Lukas Kampa, który nie trenował z zespołem ze względu na kontuzję. Walka toczyła się cały czas, a po chwili gdańszczanie znów wyszli na prowadzenie. Wydawało by się, że "gdańskie lwy" zwyciężą w tym secie, ale przy stanie 22:22 wynik przechylił się na stronę rywala. Tę partię meczu wygrała również drużyna Projektu 25:23.

Trzeci set nie przypominał już poprzednich odsłon. Warszawianie szybko uzyskali przewagę punktową i trzymali dystans. Drużyna Trefla Gdańsk walczyła o wyrównanie wyniku, ale mimo starań "gdańskie lwy" nie były w stanie dogonić rywali. Gdańszczanie wielokrotnie podejmowali ryzyko, jednak nie przyniosło ono zamierzonych efektów. Ta odsłona meczu zakończyła się 25:19 dla Projektu Warszawa.Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa 0:3 (24:26, 23:25, 19:25)

Trefl Gdańsk: Sasak 18, Sawicki 13, Orczyk 8, Niemiec 6, Urbanowicz 4, Martinez Franchi 3, Nasevich 3, Zaleszczyk 1, Koykka (l.), Czerwiński, Kampa;

Projekt Warszawa: Bołądź 13, Tillie 9, Wrona 8, Szalpuk 8, Grobelny 4, Firlej 1, Wojtaszek (l.), Kowalczyk.

MVP: Yurii Semeniuk

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane