PlusLiga | 2022-07-07 13:20:40 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: Cuprum Lubin
W nadchodzącym sezonie 2022/2023 na wypożyczenie do klubu z Tauron 1. Ligi mężczyzn trafi przyjmujący Cuprum Lubin Kamil Maruszczyk.
Maruszczyk dołączył do lubińskiej drużyny trzy lata temu w 2019 roku. Był to dla niego duży krok w karierze siatkarskiej, bo wcześniej występował jedynie na parkietach pierwszoligowych. Debiut w PlusLidze przyjmujący zaliczył już w pierwszym meczu sezonu, który Miedziowi rozegrali z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Zawodnik zdobył wtedy 6 punktów i zanotował 100% pozytywnego przyjęcia, odbierając piłkę 7 razy. Potem wiele razy pokazywał, że potrafi grać na najwyższym poziomie.
W barwach Cuprum Lubin Kamil Maruszczyk rozegrał 70 meczów, zdobywając łącznie 304 punkty. Zaserwował 25 asów i postawił 15 bloków. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się w domowym meczu z MKS-em Będzin (sezon 2019/2020), w którym był liderem zespołu. Na swoim koncie zapisał wtedy 24 punkty, w tym 3 zagrywką i 2 blokiem.
Nowy sezon 2022/2023 Maruszczyk spędzi na wypożyczeniu do pierwszoligowego klubu Chemeko-System Gwardii Wrocław, gdzie z pewnością pokaże swoje możliwości.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.