Polecamy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2020-11-17 19:16:49 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: siatkowka.gkskatowice.eu

Kamil Kwasowski: Nie gra się dla nagród

- Po prostu chciałem pokazać się jak najlepiej i wygrać ten mecz - mówił po zwycięstwie 3:0 nad Cerrad Enea Czarnymi Radom nasz przyjmujący Kamil Kwasowski, MVP spotkania..

Wasza pewność siebie na boisku w Radomiu rosła z akcji na akcję czy już wcześniej czuliście, że jesteście w stanie powalczyć o dobry wynik?

Na pewno nie towarzyszyła nam większa presja, bo przed meczem to drużyna z Radomia była wyraźnym faworytem, a my wracaliśmy po drugiej kwarantannie i siłą rzeczy trudno było na nas stawiać. Po prostu chcieliśmy jak najszybciej wrócić do grania i spróbować zdobyć jakieś punkty, a rywal w tej sytuacji po prostu musiał wygrać. Nasza pewność siebie rosła z minuty na minutę i z każdą udaną akcją, czego efektem był trzeci set, w którym utrzymaliśmy naszą skuteczność i jakość gry do samego końca.

Już w listopadzie zeszłego roku, gdy przegraliśmy w Radomiu 1:3, widać było, jak bardzo chcesz wygrać w tej hali. Statuetka MVP cieszy podwójnie?

Takim spotkaniom na pewno towarzyszy duża motywacja. Nagroda MVP cieszy, to miłe wyróżnienie, ale w siatkówkę nie gra się dla nagród, tylko dla końcowego wyniku i sukcesu całej drużyny. Po prostu chciałem pokazać się jak najlepiej i wygrać ten mecz. Najważniejsze są trzy punkty.

Który element naszej gry był najważniejszy dla losów meczu?

Według mnie najważniejsza była presja na zagrywce z naszej strony i dobre przyjęcie, dzięki któremu Janek Firlej mógł swobodnie rozdzielać piłki. Z czasem zdominowaliśmy rywala w każdym elemencie i myślę, że trochę zaskoczyliśmy radomian naszą zagrywką, a także dyspozycją, wolą walki, głodem gry i generalnie samej siatkówki. Dużo elementów zaczęło jednocześnie funkcjonować po naszej stronie i daliśmy radę. Gdybyśmy musieli grać na przykład pięć setów, mogłoby być ciężko, ale na szczęście tak nie było.