Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2020-10-10 20:14:12 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: jastrzebskiwegiel.pl

Koronawirus w Jastrzębskim Węglu

Fot.: Magdalena Kudzia

Koronawirus w polskiej siatkówce nie odpuszcza i w dalszym ciągu torpeduje rodzime rozgrywki. Kolejnym zespołem, w szeregach którego odkryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2 stał się Jastrzębski Węgiel. Gracze tej ekipy mieli rozegrać w Bełchatowie spotkanie ze Skrą jednak okazało się, że muszą wrócić na Śląsk a mecz pomiędzy tymi drużynami rozegrany zostanie w późniejszym terminie. W związku z powyższym jastrzębski klub wydał specjalny komunikat.

[i]Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym wykryto jeden przypadek koronawirusa w naszym zespole, co wyklucza naszą drużynę z uczestnictwa w niedzielnym meczu PlusLigi z PGE Skrą w Bełchatowie.

Nasz zespół oraz sztab szkoleniowy w piątek 9 października został poddany testom RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2. Procedura ta była podyktowana koniecznością spełnienia wymogu Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej CEV w związku z planowanym na przyszły tydzień w Jastrzębiu-Zdroju turniejem 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

W rezultacie przeprowadzonych testów wszystkie osoby poddane badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 otrzymały jeszcze w piątek wynik negatywny, natomiast w jednym przypadku wynik testu był niejednoznaczny.

Zgodnie z zaleceniami dla uzyskania miarodajnego wyniku testu potrzebna była 24-godzinna przerwa w badaniu. W związku z tym, przebadana negatywnie grupa osób wchodzących w skład naszego zespołu i sztabu szkoleniowego w dniu dzisiejszym wsiadła do autokaru i udała się w podróż do Bełchatowa na niedzielny mecz 6. kolejki PlusLigi z PGE Skrą.

Natomiast osoba, która miała rezultat niejednoznaczny, pozostała na miejscu. Wykonany w przypadku tej osoby w sobotę powtórny test niestety dał rezultat pozytywny. Fakt ten w pierwszej kolejności skutkuje brakiem możliwości rozegrania niedzielnego meczu w Bełchatowie.

Zachowując wszelkie rygory bezpieczeństwa Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. poinformował o sprawie stosowne organy państwowe, władze Polskiej Ligi Siatkówki oraz Telewizję Polsat.

Przedstawiciel naszej drużyny, który uzyskał dzisiaj pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 pozostaje w samoizolacji i czeka na kontakt z sanepidem. Nie ma on żadnych objawów charakterystycznych dla COVID-19 i czuje się dobrze.

O dalszych krokach w sprawie Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. będzie informował Państwa w odrębnych komunikatach.[i/]

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane