PlusLiga | 2020-08-29 18:32:38 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po raz drugi pokonali ekipę Ślepska Malow Suwałki 3:1 (25:20, 21:25, 31:29, 25:14). W porównaniu do piątkowego sparingu, trener Daniel Castellani dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowym składzie. Mateusza Porębę zastąpił Dima Teryomenko.
Pierwszy set rozpoczął się pod dyktando akademików. Podopieczni argentyńskiego szkoleniowca Indykpolu AZS, górowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przyniosło do zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:20. Druga partia miała bardzo podobny przebieg, lecz tym razem dominowali siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Efektem była wygrana 25:21 i remis w całym spotkaniu.
Trzeci set to wyrównana walka po obu stronach siatki. Na ataki najskuteczniejszego w ekipie Indykpolu AZS – Damiana Schulza (21 pkt.), u gości punktował Bartłomiej Bołądź (22 pkt.). Emocjonująca końcówka należała do Zielonej Armii, a partię „zamknął” dwoma asami serwisowymi Robbert Andringa – 31:29. Czwarta odsłona sobotniego sparingu była najbardziej jednostronna. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pewnie zwyciężyła 25:14, jak i w całym spotkaniu 3:1.
Kolejne sparingi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w dniach 3-4 września, a rywalem akademików będzie Cuprum Lubin. Spotkania odbędą się na terenie Warmińsko-Mazurskiego – dokładnie miejsca zostaną podane wkrót
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.