Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2020-07-07 15:52:51 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Jakub Czerwiński przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn

Mistrz Polski Juniorów 2019, a także brązowy medalista tegorocznych mistrzostw juniorskich. Jakub Czerwiński przez najbliższe trzy sezony będzie reprezentował Indykpol AZS Olsztyn. Przyjmujący w ostatnim sezonie reprezentował barwy SMS PZPS I Spała w rozgrywkach TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Jakub Czerwiński urodził się w 22 lipca 2001 roku w Wągrowcu. Swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w NTS Trójka Nakło. W 2015 roku zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski młodzików, a rok później, w kategorii kadetów, również stanął na najniższym stopniu podium.

W 2017 roku, Jakub Czerwiński rozpoczął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Wraz z kolegami z reprezentacji, zdobył m.in. złoty medal EEVZA do lat 17 (2017) oraz był uczestnikiem MŚ do lat 21 w 2019 roku (w kadrze występowali również Mateusz Poręba i Remek Kapica).

Największym sukcesem młodego siatkarza jest tytuł Mistrza Polski juniorów w 2019 roku. Czerwiński zdobył medal w barwach Trefla Gdańsk, zostając również najlepszym przyjmującym turnieju. Choć w tym roku nie udało się zawodnikowi powtórzyć tego sukcesu, to i tak może on zaliczyć mistrzostwa do udanych. Na zakończonych niedawno zawodach w Dębicy, Czerwiński zdobył brązowy medal.

Młody przyjmujący w minionym sezonie, brał udział w rozgrywkach 1. Ligi w zespole SMS Spała. Sezon 2020/2021 będzie debiutem dla przyjmującego na PlusLigowych parkietach. Jakub Czerwiński to nowy zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn!

- Pojawiła się fajna oferta z Indykpolu AZS Olsztyn i zdecydowałem, że czas sprawdzić się na plusligowych parkietach – mówi Jakub Czerwiński. – Mam tutaj starszych kolegów (Mateusz Poręba i Remek Kapica – red.), z którymi konsultowałem ten wybór. Doradzali mi oni to miejsce, dlatego wybrałem klub z Olsztyna. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę doczekać się nowego sezonu.

Kontrakt młodego przyjmującego z olsztyński klubem, będzie obowiązywał przez trzy sezony. Jakub Czerwiński w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 9.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane