Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2020-06-29 17:31:51 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. prasowa

Piotr Nowakowski na dłużej w VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa

Fot.: Magdalena Kudzia

Piotr Nowakowski pozostaje w VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy zdecydował się kontynuować swoją karierę w stolicy przez kolejne dwa sezony.

– Piotrek to filar naszej drużyny. Ogromnie się cieszę, że będziemy nadal oglądać go w koszulce VERVY Warszawa ORLEN Paliwa – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy stołecznego klubu. – Pit miał możliwość zmiany barw i z pewnością kilka ciekawych ofert na stole. Zdecydował się zostać z nami, i to przez kolejne dwa lata – wyjaśnił. – Piotr wygrał już niemal wszystko, co było do wygrania. Lista jego sukcesów jest bardzo długa. Liczę, że po zbliżającym się sezonie dopisze do niej następny złoty krążek mistrzostw Polski. I oczywiście upragnione złoto igrzysk olimpijskich, czego mu z całego serca życzę – zapewnił.

Piotr Nowakowski dobrze czuje się w Warszawie. – Z rodziną mamy tu wszystko, czego nam potrzeba. A ja mogę pracować ze świetnym trenerem i walczyć o najwyższe cele – skomentował podwójny mistrz świata. – Po poprzednim, niedokończonym sezonie, mam duży niedosyt. W CEV Lidze Mistrzów nie poszło nam najlepiej. Chcieliśmy odkuć się w PlusLidze, byliśmy przecież jednymi z kandydatów do złota. Niestety pojawił się koronawirus. Swoje plany przenoszę więc na sezon 2020/2021 – uśmiechnął się. – Mamy mocny skład i będziemy bić się o medale – ocenił.

W VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa na środku siatki obok Piotra Nowakowskiego kibice zobaczą Andrzeja Wronę i Jakuba Kowalczyka. Za rozegranie odpowiedzialni będą Ángel Trinidad de Haro i Michał Kozłowski. Na ataku zagra Michał Superlak, na przyjęciu – Bartosz Kwolek, Igor Grobelny i Jan Fornal, a na libero – Damian Wojtaszek. – Do sezonu 2020/2021 przystąpimy w dwunastoosobowym składzie. Brakuje nam jeszcze atakującego i przyjmującego. Ich nazwiska przedstawimy w najbliższych dniach – zakończył Piotr Gacek.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane