Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2020-06-05 11:23:45 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: stalnysa.pl

Mistrz Europy wstępuje w żółto niebieskie-szeregi

fot.: Sylwia Kuś

Zbigniew Bartman, który poprzedni sezon spędził w Rzeszowie, w sezonie 2020/2021 reprezentować będzie żółto – niebieskie barwy. Popularny “Zibi” występować będzie na pozycji przyjmującego.

Zbigniew Bartman urodził się 4 maja 1987 roku w Warszawie, gdzie również stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. W PlusLidze (wtedy jeszcze Polskiej Lidze Siatkówki) zadebiutował w 2003 roku w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. Nowy przyjmujący naszego zespołu sukcesy święcił nie tylko w hali, ale również na plaży. Razem z Michałem Kubiakiem zdobył m.in. srebrny medal mistrzostw świata.

Zbigniew Bartman ma za sobą również bogatą historię w biało – czerwonych barwach. Do reprezentacji narodowej został powołany w 2007 roku i rozegrał w niej 137 spotkań, zdobywając m.in. złoto Mistrzostw Europy w 2009 roku oraz złoto Ligi Światowej w roku 2012 (został także nagrodzony indywidualnie – Najlepszy atakujący turnieju finałowego Ligi Światowej).

Zbigniew Bartman poprzedni rok spędził na pozycji atakującego. W Stali Nysa występować będzie w roli przyjmującego. To właśnie podczas gry na tej pozycji, “Zibi”święcił spore sukcesy – wicemistrzostwo Turcji z Halkbankiem Ankara, srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata z Jastrzębskim Węglem czy Puchar Kataru z drużyną Al – Rayyan SC.


ZBIGNIEW BARTMAN

Urodzony: 4 maja 1987, Warszawa

Pozycja: Przyjmujący

Wzrost: 198 cm

Waga: 94 kg

Zasięg w ataku: 363 cm

Zasięg w bloku: 329 cm

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane