Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2020-03-27 12:59:31 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. prasowa

Antoine Brizard opuszcza VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa

Fot.: Magdalena Kudzia

W sezonie 2020/2021 w składzie VERVY Warszawa ORLEN Paliwa zabraknie Antoine’a Brizarda. Francuski rozgrywający po trzech latach gry w stolicy zdecydował się na zmianę barw klubowych.

– Dziękuję klubowi, moim kolegom z drużyny, Klubowi Kibica i wszystkim fanom za te trzy piękne lata. Życzyłbym sobie, żeby ta wspaniała warszawska historia zakończyła się w inny sposób. Liczyłem na to, że będę mógł odejść z radością i pożegnać się ze wszystkimi. Niestety w związku z pandemią koronawirusa i niespodziewanym zakończeniem sezonu odchodzę smutny – powiedział Antoine Brizard. – Nigdy nie zapomnę spędzonego w Warszawie czasu. Nadeszła jednak kolej na nową przygodę. Ale nie martwcie się… Wrócę! – uśmiechnął się.

– Antek świetnie kierował grą naszego zespołu. Będzie nam go brakować – skomentował Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Dziękujemy mu za doskonałą współpracę i życzymy powodzenia w nowym klubie. Mam nadzieję, że niebawem się spotkamy – dodał. – Nas tymczasem czeka trudne zadanie. Musimy znaleźć godnego zastępcę na kluczową pozycję rozgrywającego – stwierdził.

Antoine Brizard przez trzy lata spędzone w Warszawie (w ONICO Warszawa i VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa) rozegrał w PlusLidze 86 meczów (325 setów). Zdobył w tych pojedynkach aż 344 punkty: 128 z ataku, 131 blokiem i 85 zagrywką. W naszym kraju, pod okiem trenerów Stephane’a Antigi i Andrei Anastasiego, rozwinął swój talent i stał się topowym rozgrywającym.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane