Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-12-22 16:57:35 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: inf. własna

PlusLiga: W Gdańsku lepsi goście

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Trwa ostatnia kolejka PlusLigi rozgrywana w roku 2019. Dziś na północy kraju zmierzyły się ze sobą ekipy Trefla Gdańsk i Jastrzębskiego Węgla. Każda z ekip chciała pożegnać się ze starym rokiem w dobrym stylu. Gospodarze nie weszli dobrze w to starcie i goście błyskawicznie wygrali dwie partie. Kiedy wydawało się, że team prowadzony przez trenera Kovaca postawi kropkę nad "i" inicjatywę przejęli gospodarze i zdołali doprowadzić jeszcze do czwartej partii. Ta jednak zdecydowanie należała do gości i w konsekwencji trzy punkty pojadą na Śląsk. MVP spotkania został Lukas Kampa.

Ostatnie spotkanie obu drużyn w 2019 roku rozpoczyna się od dłuższej wymiany zakończonej przez Schotta ze środka drugiej linii (1:0). Dobrze do gry wprowadza się Mordyl, który szybko zostaje obsłużony przez Janusza (2:1). Po drugiej stronie siatki z prawego skrzydła punktuje Konarski (2:2). Obie ekipy na początku spotkania walczą punkt za punkt (4:4). Przez blok nie przebija się Filipiak i na koncie przyjezdnych ze Śląska są już dwa oczka przewagi (4:6). Gubią się nieco gdańszczanie i przy stanie 5:9 o czas dla swoich podopiecznych zmuszony jest poprosić Michał Winiarski. Znakomitym blokiem popisuje się Filipiak, nie dając żadnych szans Fornalowi (7:9). Zagrywka funkcjonuje w ekipie Jastrzębskiego Węgla, co pozwala na ponowne odbudowanie przewagi punktowej (8:12). Bardzo długą wymianę na swoją korzyść wieńczą podopieczni Michała Winiarskiego, na co szybka odpowiedź daje Fromm (11:14). Z opresji ratuje jastrzębian Konarski, nie pozwalając gospodarzom na odrobienie strat punktowych (13:17). Pięć oczek różnicy pomiędzy ekipami sprawia, że na wydarzenia boiskowe ponownie reaguje szkoleniowiec Trefla Gdańsk (13:18). Gospodarze próbują nawiązać wyrównaną rywalizację, ale na razie nie są w stanie przeciwstawić się sile gości (15:22). Piłka setowa dla przyjezdnych przychodzi wraz z dobrą zagrywka w wykonaniu Kampy (15:24). Partię wieńczy Vigrass atakiem ze środka siatki (18:25).

Po bloku na Halabie oczko przewagi w drugiej partii mają jastrzębianie (1:2). Po obu stronach siatki pojawiają się błędy w polu serwisowym (2:4). Kilka kolejnych akcji pozwala gościom na zbudowanie sobie kilku punktów przewagi (3:6). Ze środka drugiej linii punktuje Fornal, na co szybką odpowiedź daje Filipiak (6:8). Napór gości stara się przełamać Mordyl skutecznym atakiem ze środka siatki (8:11). Długą wymianę skutecznie wieńczą gdańszczanie, a po drugiej stronie siatki punktuje Fornal, po czym punkt zagrywką dokłada Gladyr i o czas dla swoich podopiecznych zmuszony jest poprosić Michał Winiarski (11:14). Błędy teamu gospodarzy nie pozwalają im na pokazanie swoich wszystkich atutów w tym spotkaniu. Nieco pod kreską jest także Halaba, co stanowi nie lada wyzwanie dla Janusza (12:16). Odjeżdżają z wynikiem jastrzębianie, co znacznie psuje humory kibicom zgromadzonym z gdańskiej hali (12:18). Trener Winiarski rotuje jeszcze składem swojej drużyny, ale sytuacja gospodarzy w tej partii jest już bardzo trudna (13:20). Nie mają litości przyjezdni i punktują niemiłosiernie, zmierzając dużymi krokami do zwieńczenia kolejnej partii swoim zwycięstwem (14:23). Do trzeciego seta doprowadza nie kto inny, jak znakomicie dysponowany Konarski (14:25).

Gospodarze stają przed ostatnią szansą na przedłużenie losów dzisiejszej rywalizacji, ale jastrzębianie nie zamierzają im tej sprawy ułatwić (2:2). Dobre spotkanie rozgrywa dziś Filipiak, ale w swoich zmaganiach pozostaje nieco osamotniony (4:3). Asem serwisowym popisuje się Schott, ale druga zagrywka jest już autowa (8:6). Błędy gospodarzy bardzo szybko doprowadzają do remisu (8:8). Z przechodzącej piłki korzysta Fornal i o czas zmuszony jest poprosić szkoleniowiec Trefla Gdańsk (8:9). Dwa oczka przewagi budują sobie jastrzębianie prezentując bardzo dojrzałą siatkówkę (9:11). Błąd dotknięcia siatki przez Crera nie pozwala na doprowadzenie do remisu (11:13). Gdański team nawiązuje wreszcie wyrównaną walkę punkt za punkt (15:15). Piąty bieg wrzucają jastrzębianie i punktuje Konarski, a w kolejnej akcji w przyjęciu nie radzą sobie gospodarze i swoich podopiecznych wzywa do siebie trener Winiarski (15:18). Gdańszczanie popisują się solidną serią i osiągają minimalne prowadzenie. Pierwszą przerwę w całym spotkaniu wykorzystuje trener Kovać (19:18). Przez blok przebija się Fromm, ale po drugiej stronie siatki nie zawodzi Filipiak (22:20). Ze środka w kontrze punktuje Crer i gdańszczanie są bardzo blisko doprowadzenia do kolejnej partii (23:21). Po ataku Filipiaka gospodarze mają pierwszą piłkę setową (24:22). Set kończy się zepsutą zagrywką Gladyra (25:23).

Czwartą partię udanym zagraniem otwiera Fornal (0:1). Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla jest mocno podirytowany poprzednią partią i na jego koncie są już w tym secie trzy punkty (0:3). Przy stanie 0:4 o czas dla swoich podopiecznych zmuszony jest poprosić Michał Winiarski. Pierwszy punkt dla gdańszczan zdobywa Jakubiszak, na co szybko odpowiada Fromm atakując ze środka drugiej linii (1:5). Skuteczność w ataku traci Filipiak (2:6). Po drugiej stronie nie zawodzi Konarski i jastrzębianie utrzymują wcześniej wypracowaną przewagę (3:8). Mylą się gdańszczanie i ich sytuacja w tej partii i całym spotkaniu zaczyna wymykać się spod kontroli (3:10). Przy stanie 4:12 ponownie na wydarzenia boiskowe reaguje trener Winiarski. Nieco dłuższą wymianę udanie kończy Schott (6:13). Blokiem zatrzymany zostaje Fornal, ale błąd kolegi naprawia Konarski (8:15). Pomimo wszelkich starań gospodarzy w dalszym ciągu bliżej końcowego sukcesu są goście z Jastrzębia (11:16). Gdańszczanie od dłuższego czasu nie są w stanie złamać bariery pięciu punktów (13:18). Ekipa gości zmierza powoli do zakończenia tego roku swoim zwycięstwem (15:21). Piłka meczowa dla jastrzębian przychodzi wraz z udanym zagraniem gości (19:24). Spotkanie w Gdańsku kończy Fromm (19:25).Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3 (18:25, 14:25, 25:23, 19:25)

Składy zespołów:

Trefl Gdańsk: Janusz, Filipiak, Halaba, Crer, Mordyl, Schott, Olenderek (L) oraz Majcherski (L), Janikowski, Urbanowicz, Sasak, Pawlun, Jakubiszak, Grzyb;

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Konarski, Fromm, Fornal, Vigrass, Gladyr, Popiwczak (L) oraz Szalacha, Rusek, Bucki;

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane