Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-12-05 20:10:49 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: aluronvirtucmc.pl

Mark Lebedew: Nie ma prostej odpowiedzi na przyczyny porażki

Fot.: CEV

Aluron Virtu CMC Zawiercie uległ w Jurajskiej Twierdzy Treflowi Gdańsk 0:3 i po raz pierwszy od dokładnie 13 miesięcy nie wygrał przed własną publicznością nawet seta. O przyczyny takiej sytuacji zapytany został trener Mark Lebedew.

Michał Winiarskiego powiedział, że Trefl zagrał kapitalne spotkanie. Tak właśnie było, czy to w drużynie Zawiercia czegoś zabrakło?

Mark Lebedew: – I jedno, i drugie. Oni z pewnością zagrali bardzo dobry mecz. Robili na boisku dokładnie to, co sobie zaplanowali. Byli dużo bardziej zaangażowani, agresywni, wykorzystywali nadarzające się okazje. Zagrali od nas dużo lepiej w obronie. Oni grali dobrze, w naszym wykonaniu to nie było najlepsze spotkanie. Ale trzeba im oddać, że wypadli świetnie.

Po raz pierwszy w tym sezonie przegrane zostały dwa mecze z rzędu. Czy kibice mają się czego obawiać?

– Ostatnie dwa spotkania nie były dla nas udane. Straciliśmy we własnej hali 6 punktów, więc z pewnością rozumiem, dlaczego fani mogą się obawiać tego, co wydarzy się w kolejnym meczu. Kochamy naszych kibiców, bardzo nas wspierają, a my chcemy im się odpłacić dobrą postawą. Teraz najważniejszą rzeczą, na jakiej musimy się skupić, jest poziom naszej gry.

Po meczu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom fani pytali, co było przyczyną porażki. Takie pytania pojawią się też po starciu z Treflem. Czy można udzielić prostej odpowiedzi, co poszło nie tak?

– Na takie pytania nie ma prostych odpowiedzi. Nie serwowaliśmy wystarczająco dobrze, żeby sprawić problemy rywalom. Nie graliśmy dobrze w obronie w obu ostatnich meczach i to jedna z najważniejszych rzeczy, które musimy mieć na uwadze. Gdzieś też straciliśmy trochę pewności siebie przy podejmowaniu właściwych decyzji we właściwych momentach. To najprostsza odpowiedź, jakiej jestem w stanie udzielić na takie pytanie.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane