Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-11-21 08:38:49 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: plusliga.pl

Grzegorz Ryś: mecz godny dwóch czołowych drużyn

Wicemistrz Polski lepszy od mistrza. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa 2:3 (25:22, 22:25, 25:20, 18:25, 11:15) w rozegranym awansem meczu trzynastej kolejki PlusLigi. - Było to spotkanie godne dwóch czołowych drużyn naszej ekstraklasy i stało na wysokim poziomie - powiedział Grzegorz Ryś, który z reprezentacją Polski juniorów zdobył w 2003 roku w Teheranie złoty medal mistrzostw świata juniorów.

Grzegorz Ryś podkreślił, że "pojedynek francusko-francuski w tym meczu wygrał rozgrywający zespołu gości." - Jest to pewnego rodzaju zaskoczenie, ale Antoine Brizard był lepszy od Benjamina Toniuttiego. Ten drugi, przypomnę, jest podstawowym rozgrywającym w reprezentacji swego kraju - powiedział Grzegorz Ryś.

MVP spotkania został mistrz świata Bartosz Kwolek, który rozegrał kapitalne spotkanie. - Kończył praktycznie wszystko. Był znakomity i zasłużenie odebrał statuetkę MVP - podkreślił Grzegorz Ryś. - Główne role w tym spotkaniu grali młodzi zawodnicy. Po drugiej stronie siatki świetnie spisywał się Aleksander Śliwka. Kończył akcje w nieprawdopodobnych sytuacjach.

Trener Ryś zwrócił uwagę na skuteczną zagrywkę zawodników VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. - Konsekwentnie kierowali piłkę pomiędzy przyjmujących, co przynosiło określone efekty - powiedział.

Po piętnaście punktów dla warszawskiego zespołu zdobyli Andrzej Wrona i Piotr Nowakowski. - Środek był kluczem do odniesienia zwycięstwa. Zawodnicy tej formacji byli bardzo mocnym punktem zespołu trenera Andrei Anastasiego. Dużo wnieśli do końcego wyniku. Ich ataki dużo gościom dały - zakończył Grzegorz Ryś.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane