Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-11-19 21:28:46 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: jastrzebskiwegiel.pl/inf. własna

Santilli żegna się z Jastrzębiem

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Zarząd klubu Jastrzębski Węgiel wydał dziś komunikat, z którego dowiadujemy się, iż z pracą w klubie żegna się Roberto Santilli. Powodem zakończenia współpracy pomiędzy klubem a trenerem były niesatysfakcjonujące wyniki sportowe. Włoski szkoleniowiec zostawia drużynę po ośmiu rozegranych spotkaniach z dorobkiem 14 punktów na koncie. Na czas poszukiwań nowego szkoleniowca ekipę Jastrzębskiego Węgla poprowadzi trener przygotowania motorycznego, Luke Reynolds.

W piątek o godzinie 20:30 Pomarańczowi zmierzą się przed własną publicznością z czwartą ekipą z poprzedniego sezonu, Aluronem Virtu CMC Zawiercie.

W spotkaniu tym jastrzębski zespół poprowadzi obecny trener przygotowania motorycznego Luke Reynolds. Australijczyk ma już za sobą pracę na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Dwa lata temu pełnił tę funkcję w utytułowanej niemieckiej drużynie Berlin Recycling Volleys.

– Staram się dawać od siebie, jak najwięcej. Tak, by zespół dostał pozytywnego „kopa” i udało się wlać w chłopaków więcej wiary we własne możliwości. Staram się wykorzystać ten krótki czas do maksimum i pomóc drużynie, jak tylko mogę. Robimy wszystko, by osoba, która przejmie na stałe zespół miała ułatwione zadanie – mówi Australijczyk, który tymczasowo przejął drużynę po Roberto Santillim.

Najbliższy rywal Jastrzębskiego Węgla plasuje się o jedno „oczko” wyżej w tabeli i rozegrał o jedno spotkanie mniej. Zawierciańską ekipą dowodzi z ławki trenerskiej były szkoleniowiec JW Mark Lebedew. Co ciekawe, Reynolds jest członkiem sztabu Lebedewa w kadrze Australii.

W historii bezpośrednich spotkań w PlusLidze jeszcze nigdy jastrzębianie nie przegrali z zawierciańską drużyną.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane