Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-10-15 09:51:36 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Będzie nowy właściciel Superpucharu Polski!

Fot.: Anna Szłapa

Odkąd z inicjatywy Polskiej Ligi Siatkówki reaktywowano w 2012 roku walkę o Superpuchar Polski, tylko trzy kluby mają w swoim dorobku to trofeum. Wiadomo, że w środę, 23 października w Arenie Gliwice, na listę triumfatorów meczu o Superpuchar Polski wpisze się czwarty zespół.

Ani mistrz Polski z Kędzierzyna-Koźla, ani drużyna z Warszawy, jeszcze nigdy nie sięgnęła po to trofeum. Drużyna ze stolicy nie miała jeszcze okazji stanąć do walki o Superpuchar, za to ZAKSA trzykrotnie przegrywała - w 2013 roku z Asseco Resovią Rzeszów oraz rok później i w 2017 roku z PGE Skrą Bełchatów. To właśnie bełchatowski zespół ma w swoim dorobku cztery Superpuchary i prowadzi na liście triumfatorów. Po jednym sukcesie mają Asseco Resovia i Trefl Gdańsk.

Wprawdzie ubiegłoroczne starcie o Superpuchar w gdańskiej Ergo Arenie nie było specjalnie zaciętym widowiskiem - PGE Skra w trzech setach ograła Trefla - o tyle w poprzednich latach były to bardzo widowiskowe spotkania. Choćby rok wcześniej w Bełchatowie, gdy PGE Skra pokonała ZAKSĘ 3:1 kibice byli świadkami m.in. bardzo długiego seta, zakończonego wygraną ówczesnych wicemistrzów Polski z Bełchatowa 35:33. Z kolei w 2015 roku kibice w Poznaniu obejrzeli kapitalne i długie spotkanie, zakończone zwycięstwem Trefla Gdańsk nad Asseco Resovią Rzeszów 3:2.

Jest też jasne, że w środę po raz pierwszy w życiu ktoś zostanie uznany MVP meczu o Superpuchar Polski. Od 2012 roku nagrodę tę dwukrotnie zdobył Mariusz Wlazły, a po razie Dawid Konarski, Facundo Conte, Mateusz Mika i Bartosz Bednorz.

Starcie o Superpuchar Polski odbędzie się w środę, 23 października, o godz. 17.30 w Arenie Gliwice. Wciąż można kupować bilety na ten mecz w bardzo atrakcyjnych cenach!

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane