Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-10-13 15:17:21 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: zaksa.pl

Piotr Łukasik nowym przyjmującym mistrza Polski

Fot.: Anna Jabłczyk

Klub piłki siatkowej ZAKSA S.A. informuje, że do składu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dołączy nowy przyjmujący. W zespole witamy reprezentanta Polski, brązowego medalistę tegorocznej Ligi Narodów – Piotra Łukasika.

Uzupełnianie zespołu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na sezon PlusLigi 2019/2020 dobiega końca. Nową twarzą w szeregach mistrza Polski będzie przyjmujący – Piotr Łukasik.

Nasz nowy przyjmujący debiut w seniorskiej siatkówce zanotował w AZS-ie Olsztyn. Nastoletni Piotr Łukasik został zauważony występując w młodzieżowej drużynie akademików w rywalizacji Młodej Ligi. Utalentowany zawodnik dość szybko zdobył uznanie szkoleniowców i został okrzyknięty kolejną nadzieją polskiej siatkówki. Niestety po bardzo dobrym debiucie w ekstraklasie Łukasikowi przytrafił się uraz (zerwane więzadło krzyżowe przednie i uszkodzenie obu łąkotek). Ambitny zawodnik ciężko pracując podczas rehabilitacji dość szybko wrócił na siatkarskie parkiety.

Po kilku latach gry w Olsztynie młody przyjmujący trafił na zaplecze ekstraklasy, gdzie spędził kolejne trzy sezony (w KPS Siedlce). Powrót Piotra Łukasika do PlusLigi był jednak tylko kwestią czasu, w sezonie 2017/2018 przyjmujący występował w BBTS-ie Bielsko-Biała, gdzie był czołową postacią swojego zespołu. Po spadku klubu z Bielska-Białej do I-ligi Łukasik przeniósł się do stolicy, uzupełniając skład Onico Warszawa, z którym sięgnął po srebro, ulegając w finale ZAKSIE.

Znakomita postawa Piotra znalazła uznanie w oczach szkoleniowca reprezentacji Polski- Vitala Heynena i ten sezon był debiutem naszego nowego przyjmującego w biało-czerwonych barwach. Tym samym do wicemistrzostwa kraju zawodnik dodał swój kolejny medal w seniorskiej siatkówce – brąz Siatkarskiej Ligi Narodów. Teraz swoją grą Piotr Łukasik będzie cieszył fanów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

– Bardzo się cieszymy, że Piotr Łukasik dołączy do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Piotr to młody, ambitny i obiecujący zawodnik, ma już niemałe doświadczenie na parkietach PlusLigi i jestem przekonany, że swoją dobrą grą wesprze nasz zespół walce o najwyższe cele – o nowym zawodniku mówi prezes ZAKSA S.A, Sebastian Świderski.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane