Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-08-21 22:24:41 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Jakub Jarosz kapitanem GieKSy

Fot.: Karol Zdyb

Kapitanem siatkarskiego GKS-u Katowice w sezonie 2019/2020 PlusLigi został wybrany nowy atakujący, Jakub Jarosz.

- To dla mnie naprawdę duże wyróżnienie i cieszę się, że została mi powierzona tak ważna funkcja. Postaram się wywiązać ze swoich kapitańskich obowiązków jak najlepiej i mam nadzieję, że będę sprawdzał się w roli łącznika między trenerem a całą drużyną - powiedział kapitan drużyny trenowanej przez Dariusza Daszkiewicza. We wcześniejszych sezonach GKS-u w PlusLidze tę funkcję sprawowali Marco Falaschi, Dominik Witczak oraz Maciej Fijałek.

Z ważną funkcją wiąże się także duża odpowiedzialność i dodatkowa presja, ale Jakub Jarosz jest tego świadomy w stu procentach. - To normalne, że oczy kibiców częściej kierują się na pewnych zawodników, ale na szczęście siatkówka to gra zespołowa i staram się na wszystko patrzeć nieco szerzej, drużynowo. Najważniejszy będzie kolektyw, „zdrowa” szatnia i to jest jedno z pierwszych wyzwań, jakie czeka mnie jako kapitana - przyznał.

- Osobiście chciałbym, żeby na koniec sezonu cały nasz zespół był zadowolony z tego, co osiągnęliśmy. I to nie jest książkowy frazes, a moja szczera opinia. Dojrzałem w swojej karierze sportowej do tego, by myśleć o sobie i swoich osiągnięciach możliwie jak najmniej. To zespół ma być zadowolony i spełniony, tak samo jak nasi kibice. Nadchodzący sezon PlusLigi nie będzie łatwy, wielu rywali wzmocniło się i konkurencja będzie naprawdę mocna. Zamierzamy bić się ze wszystkimi i osiągać jak najlepsze rezultaty, by móc sobie powiedzieć po wszystkim, że zrobiliśmy dobry wynik - tak odpowiedział nowy kapitan na pytanie o prywatne cele na nadchodzący sezon.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane