Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-06-13 18:01:08 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: PGE Skra Bełchatów

Patryk Czarnowski żegna się z PGE Skrą Bełchatów

Fot.: Magdalena Kudzia

Patryk Czarnowski nie będzie w przyszłym sezonie występował w PGE Skrze Bełchatów. Kontrakt środkowego nie zostanie przedłużony.

Czarnowski, wychowanek SALOS Ostróda, spędził w Bełchatowie dwa lata, w trakcie których sięgnął m.in. po tytuł mistrza Polski. – Jest to zawodnik bardzo profesjonalny, jego wkład jest nieoceniony. Nie jest łatwo pogodzić się z rolą wchodzącego, ale Patryk zawsze pokazywał profesjonalizm. Ostatni sezon był dla niego trudny, ale mam nadzieję, że wszystkie jego problemy zdrowotne są już za nim – mówi prezes Skry Konrad Piechocki.

– Chciałbym podziękować zespołowi, z którym mogłem przeżyć kolejne doświadczenie w moim życiu i karierze. Sporo się wydarzyło w trakcie tych dwóch sezonów. Były słabsze chwile, w ostatnim sezonie nawet ciężkie, ale zdecydowanie zapamiętam te dobre momenty i wspomnienia. Osiągnęliśmy wiele jako zespół – mówi Czarnowski.

Niespełna 34-letni Czarnowski, który ma w dorobku trzynaście medali PlusLigi – w tym trzy złote – zamierza jeszcze grać na wysokim poziomie. – Wiedząc o tym, jak bardzo duża rywalizacja na tej pozycji jest w Bełchatowie uznaliśmy, że będzie szukał szansy z możliwością częstszego grania, niż to, na co mógłby liczyć w PGE Skrze. Bardzo dziękuję Patrykowi za te dwa sezony – dodaje Piechocki.

– Dziękuję prezesom za zaufanie, ekipie z marketingu za to, że nigdy nam niczego nie brakowało, dziękuje doktorowi i fizjoterapeutom za opiekę na najwyższym poziomie. Życzę powodzenia Michałowi Winiarskiemu w nowym klubie na stanowisku pierwszego trenera. Jestem przekonany, że spełni się w nowej roli. Powodzenia w przyszłym sezonie i do zobaczenia – kończy Czarnowski.

Patryk Czarnowski jest drugim po Renee Teppanie siatkarzem PGE Skry, który po obecnym sezonie odchodzi z Bełchatowa. Przypomnijmy, że gruntownie przebudowany zostanie sztab szkoleniowy, a z PGE Skrą pożegnali się już trener Roberto Piazza, drugi trener Michał Winiarski oraz trener przygotowania fizycznego Eduardo Romero.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane