Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-06-13 12:19:33 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

Artur Udrys wzmacnia ONICO

Artur Udrys dołącza do zespołu ONICO Warszawa! Białoruski atakujący jest ostatnim letnim nabytkiem wicemistrzów Polski. Z klubem podpisał roczny kontrakt.

- Artur znajdował się w kręgu zainteresowań wielu klubów, ale nic w tym dziwnego - w końcu w minionym sezonie znakomicie prezentował się w bardzo silnej rosyjskiej Superlidze. Cieszę się, że udało nam się go sprowadzić, bo to zawodnik o fantastycznych warunkach fizycznych, który na dodatek zna smak gry w Polsce. A od czasu swojego ostatniego pobytu w PlusLidze znacznie się rozwinął i wierzę, że na boisku skutecznie wypełni lukę po Bartku Kurku - powiedział prezes ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

- PlusLiga to bardzo silna i ciekawa liga, a gra w ONICO to dla mnie doskonała okazja do rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów. Występy dla wicemistrzów kraju to też spore wyzwanie, ale jestem przekonany, że szybko uda mi się tu zaaklimatyzować. Staram się trochę mówić po polsku, więc bariery językowej - tak jak w Korei czy Chinach, gdzie grałem niedawno - być nie powinno - powiedział nowy atakujący stołecznych.

Artur Udrys urodził się 18 października 1990 roku. Przez kilka pierwszych lat swojej przygody z siatkówką grał w ojczyźnie - Białorusi - gdzie zdobył cztery mistrzostwa, jedno wicemistrzostwo oraz trzy puchary kraju. W 2014 roku przeniósł się do AZS-u Częstochowa. Roku spędzonego na parkietach PlusLigi nie mógł jednak zaliczyć do szczególnie udanych.

Przez kolejne lata występował m.in. w Korei Południowej i Chinach, aż wreszcie w 2018 roku sprowadził go Fakieł Nowy Urengoj. Udrys szybko stał się czołową postacią rewelacji Superligi, która w sezonie 2018/2019 dość niespodziewanie sięgnęła po brąz Klubowych Mistrzostw Świata oraz mistrzostw Rosji.

Udrys karierę zaczynał jako środkowy, ale z czasem przekwalifikował się na atakującego. Jest też reprezentantem Białorusi. Mierzy 212 cm i waży 99 kg. Jego zasięg w ataku to 382 cm, a w bloku 366 cm. Z ONICO podpisał roczny kontrakt. Artur, witamy w Warszawie!

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane