Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-05-29 14:37:18 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: ONICO Warszawa

Patryk Niemiec w ONICO Warszawa

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Patryk Niemiec został nowym środkowym ONICO Warszawa! Występujący do tej pory w Treflu Gdańsk 22-letni zawodnik podpisał ze stołecznym klubem dwuletni kontrakt.

- Warszawa to dobre miejsce do rozwoju dla młodych zawodników, takich jak ja. Mam nadzieję, że z takimi siatkarzami, z jakimi przyjdzie mi tu grać, uda się jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności - powiedział po podpisaniu kontraktu Patryk Niemiec.

- Patryk to zawodnik z ogromnym potencjałem, co pokazał już w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski i w minionym sezonie również w Gdańsku. W ONICO czeka go trudna rywalizacja o miejsce w składzie z Piotrem Nowakowskim, Andrzejem Wroną i Jakubem Kowalczykiem, ale od każdego będzie mógł się wiele nauczyć i wierzymy, że w Warszawie jeszcze bardziej rozwinie skrzydła - skomentował zakontraktowanie nowego środkowego prezes i dyrektor sportowy klubu, Piotr Gacek.

Patryk Niemiec urodził się 18 lutego 1997 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jako junior występował w SMS-ie Spała i Jastrzębskim Węglu. W 2016 roku trafił do Trefla Gdańsk, w barwach którego wystąpił w 61 meczach PlusLigi (21 w minionym sezonie). Z ekipą z Pomorza wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski, a także Puchar Polski 2018 i dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W 2015 roku z reprezentacją Polski kadetów zdobył mistrzostwo Świata i Europy. Patryk Niemiec mierzy 202 cm wzrostu, jego zasięg w ataku to 345 cm, a w bloku 325 cm.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane