Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-05-28 15:55:09 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: mksbedzin.pl

Reprezentant Niemiec przyjmującym MKS-u

David Sossenheimer dołączył do będzińskiego MKS-u. - David jest uznaną marką w Niemczech, więc jego transfer do Będzina to wielka sprawa - tak skomentował pozyskanie przyjmującego Jakub Bednaruk, szkoleniowiec zespołu.

MKS Będzin to pierwszy zagraniczny klub w karierze niespełna 23-letniego zawodnika, będącego poprzednio jedną z pierwszoplanowych postaci w drużynie VfB Friedrichshafen, prowadzonej przez selekcjonera polskiej reprezentacji, Vitala Heynena. - Dzięki niemu dojrzałem siatkarsko i choć nie udało nam się wygrać Bundesligi, to czas spędzony w VfB oceniam na duży plus. Myślę, że gra na kilku frontach pozwoliła mi nabrać doświadczenia i okrzepnąć mentalnie. To czego się tu nauczyłem i nauczę w sezonie reprezentacyjnym chciałbym przenieść na PlusLigę - powiedział zawodnik.

Sztab szkoleniowy MKS-u wiąże duże nadzieje z transferem przyjmującego. - Ze względu na warunki fizyczne nie jest to typowy "młotek", który potrafi mocno atakować. To zawodnik techniczny, wykazujący się mądrością i inteligencją w grze. Przewidujący, myślący, wiedzący co zrobić z piłką w każdej sytuacji - podkreślił Jakub Bednaruk.

Nowy nabytek MKS-u wystąpił w ostatnich meczach kontrolnych Polski i Niemiec, rozegranych w Gliwicach. - Fantastyczne przeżycie. Ogromne wrażenie wywarła na mnie atmosfera w przepięknej hali. Polacy kochają siatkówkę, a zmieniając klub również zależało mi na tym, aby trafić do ligi, w której ludzie żyją tą dyscypliną. Teraz moje marzenie się spełnia - zakończył David Sossenheimer.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane