Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-05-13 09:02:47 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Andrea Gardini odchodzi z ZAKSY

Fot.: CEV

Współpraca ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i trenera Andrei Gardiniego dobiegła końca. Z powodów osobistych szkoleniowiec mistrzów Polski zdecydował się na powrót do Włoch.

Puchar Polski, awans do turnieju finałowego Ligi Mistrzów, tytuł wicemistrza i wyczekiwane mistrzostwo kraju – tak prezentuje się dorobek Andrei Gardiniego w barwach ZAKSY. To właśnie podwójną koroną wywalczoną w tym sezonie włoski szkoleniowiec kończy współpracę z klubem mistrza Polski.

– Jestem dumny z chłopaków. Ci zawodnicy są niesamowici. Zasłużyli na ten tytuł, robili świetną robotę przez cały sezon – po ostatnim meczu, dziękując drużynie za ten sezon mówił trener Gardini. Z powodów rodzinnych trener Gardini zdecydował się wrócić do ojczyzny, w kolejnym sezonie nie zobaczymy, więc Włocha na ławce szkoleniowej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Do Kędzierzyna-Koźla Andrea Gardini trafił w 2017 roku, wcześniej przez trzy sezony (w latach 2014-2017 prowadził Indykpol AZS Olsztyn). Pierwsze szlify w roli szkoleniowca Włoch zbierał natomiast u boku Andrei Anastasiego, jako asystent trenera reprezentacji Polski (2011-2013). Po zakończeniu siatkarskiej kariery Andrea Gardini (przez dwa sezony) pełnił również funkcję dyrektora sportowego klubu z Modeny.

– Po ostatnim bardzo udanym sezonie pod wodzą Andrei Gardiniego klub złożył mu propozycję kontynuacji współpracy. Andrea podjął decyzję o powrocie do Włoch. Na pewno jego postać zapisze się w historii klubu na długie lata. Bardzo dziękuję mu za współpracę i życzę dalszych sukcesów zawodowych – dziękując trenerowi za zaangażowanie i wkład w sukcesy ZAKSY mówił prezes klubu z Kędzierzyna-Koźla – Sebastian Świderski.

Dzisiaj włoski klub Gas Sales Piacenza Volley, beniaminek Serie A poinformował o podpisaniu kontraku z Andreą Gardinim. Umowa ma obowiązywać przez dwa lata. Asystentem Gardiniego ma zostać Massimo Botti. Na najbliższy wtorek zaplanowano oficjalną konferencję prasową włoskiego klubu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane