Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-05-01 22:16:10 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: inf. własna

PlusLiga: Złoto na wyciągnięcie ręki dla ZAKSY

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Po kontrowersjach związanych z pierwszym spotkaniem finałowym w Kędzierzynie dziś rywalizacja przeniosła się na Torwar. Ekipie z Warszawy zabrakło dziś siły ognia i to ZAKSA jest w bardzo komfortowej sytuacji przed trzecim spotkaniem i w sobotę, na własnym parkiecie może zakończyć całą rywalizację. ONICO Warszawa nie zdołała dziś nawiązać wyrównanej walki z gośćmi i przed wyjazdowym starciem do Kędzierzyna postawiła się w trudnej sytuacji.

Kiwką spotkanie otwiera Brizard (1:0). Kędzierzynianie pokazują, że przyjechali do stolicy po wygrana (2:3). Błędy po warszawskiej stronie siatki daję ekipie ZAKSY trzy punkty przewagi (3:6). Warszawianie szybko doprowadzają do remisu (7:7). Obie ekipy walczą punkt za punkt (8:8). ONICO na prowadzenie wyprowadza Vigrass skutecznym zagraniem ze środka siatki (11:10). Dobrze do gry wprowadził się Deroo, który zdobywa kolejny punkt dla swojej ekipy (13:14). As serwisowy Wiśniewskiego zmusza trenera Antigę do wykorzystania przysługującej mu przerwy (14:16). Widowiskowym blokiem popisuje się Bieniek, który zatrzymuje Andrzeja Wronę (15:19). Znakomicie atakuje Kaczmarek i kędzierzynianie powoli zmierzają do zapisania pierwszej partii na swoją korzyść (15:20). Przy stanie 18:20 o czas dla swoich podopiecznych zmuszony jest poprosić Andrea Gardini. Ekipa z Warszawy w najważniejszym momencie zdołała doprowadzić do remisu (21:21). Błędy w ekipie gospodarzy dają przyjezdnym pierwszą piłkę setową (22:24). Partię wieńczy pomyłka w szeregach warszawskiej ekipy (22:25).

Drugą partie zdecydowanym uderzeniem otwierają gospodarze (2:0). Punktuje Muzaj i o czas zmuszony jest poprosić Andrea Gardini (4:0). Sprytem popisuje się Toniutti, na co szybką odpowiedź daje Vigrass atakiem ze środka siatki (6:3). As serwisowy Deroo znacznie niweluje różnice punktowe (6:5). Do remisu doprowadza as serwisowy w wykonaniu Bieńka (10:10). Zagrywką Pencheva nie radzi sobie Zatorski (12:10). Nieudany atak Janikowskiego zmusza szkoleniowca ONICO do reakcji na wydarzenia boiskowe (12:12). Blokiem zaczynają grać siatkarze ze stolicy i tym razem przekonuje się o tym Kaczmarek (15:13). Nie zawodzi Muzaj i gospodarze mają na swoim koncie oczko przewagi (16:15). Kontrę wykorzystuje Kaczmarek, nie pozwalając gospodarzom na ucieczkę punktową (17:16). Każdy błąd po stronie gospodarzy wykorzystują goście i tym razem korzyści przynosi zagrywka Szymury (18:19). Ekipę ze stolicy pogrążają błędy własne (19:21). Zagrywką punktuje Toniutti i ZAKSA zmierza do wygrania kolejnej partii (20:23). Piłkę setową daje gościom popsuta zagrywka Vigrassa (21:24). Team ze stolicy doprowadza do wyrównania (24:24). Partia kończy się szczęśliwie dla gości (24:26).

Trzecia partia rozpoczyna się punktem zdobytym przez ZAKSĘ (0:1). Wysoką skuteczność utrzymuje Kaczmarek i jego ekipa już na początku seta ucieka z wynikiem (1:3). Nie do zatrzymania jest na razie kędzierzyńska ekipa i o czas dla swoich podopiecznych zmuszony jest poprosić Stefan Antiga (2:6). Do gry włącza się Penchev i niweluje nieco różnice punktowe (5:7). Blokiem zatrzymany zostaje Kaczmarek i na tablicy wyników pojawia się remis i przerwę wykorzystuje trener Gardini (7:7). Z dalekiej podróży na warszawski Torwar wraca Łukasik i dokłada swoją cegiełkę do dorobku ONICO (8:8). Długą wymianę doskonałym atakiem wieńczy Muzaj (10:9). Od pewnego momentu po warszawskiej stronie siatki utrzymują się dwa punkty przewagi (12:10). Straty jednak błyskawicznie odrabiają przyjezdni z Kędzierzyna i oczko straty do gości zmusza do reakcji Stefana Antigę (12:13). Piłkę przepycha Kaczmarek i na parkiecie robi się gorąca atmosfera, gdyż obie ekipy mają pretensje do głównego sędziego związane z oceną czystości odbić (13:16). Zdaje się, że ciężko będzie dziś gospodarzom zatrzymać rozpędzoną ZAKSĘ (16:20). Zagrywką po raz kolejny w dzisiejszym spotkaniu punktuje Bieniek i team z Kędzierzyna jest już bardzo blisko wygranej (18:23). Piłkę meczową przynosi gościom Deroo (19:24). Spotkanie w Warszawie kończy się zagraniem Wiśniewskiego ze środka siatki (22:25).


ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 24:26, 22:25)

Składy zespołów:

ONICO Warszawa: Łukasik, Penchev, Muzaj, Wrona, Brizard, Vigrass, Wojtaszek (L) oraz Janikowski, Nowakowski, Vernon-Evans;

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Szymura, Kaczmarek, Bieniek, Zatorski (L) oraz Koppers;

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane