Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-04-23 21:47:19 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: assecoresovia.pl

Dawid Dryja i Mateusz Masłowski odchodzą z Asseco Resovii

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Dawid Dryja i Mateusz Masłowski żegnają się z Asseco Resovią i nie będą w przyszłym sezonie reprezentować barw rzeszowskiego klubu.

Pochodzący z Jasła Dawid Dryja z Asseco Resovią związany był od 2011 roku. Dwa pierwsze sezony gry w PlusLidze spędził w zespołach AZS Politechnika Warszawska i Effectora Kielce. Do Rzeszowa wrócił w 2014 roku i od tego czasu nieprzerwanie reprezentował biało-czerwone barwy. Dawid w trakcie pięciu sezonów spędzonych w Asseco Resovii wywalczył Mistrzostwo Polski (2015), wicemistrzostwo Polski (2016) i srebrny medal Ligi Mistrzów (2015).

Mateusz Masłowski z klubem ze stolicy Podkarpacia związany był od początku swojej przygody z siatkówką. Młody libero zadebiutował w barwach Asseco Resovii w 2013 roku wobec kontuzji Krzysztofa Ignaczaka. Masłowski w pasiaku zdobył Mistrzostwo Polski Młodzików (2012), Kadetów (2013) i Juniorów (2016). Na stałe w barwach seniorskiej Asseco Resovii zameldował się w 2016 roku. Na początku o miejsce w składzie rywalizował z Damianem Wojtaszkiem, by rok później stać się podstawowym libero rzeszowskiej drużyny. W zakończonym sezonie o miejsce w składzie rywalizował z Australijczykiem, Lukem Perrym.

– Bardzo dziękujemy Dawidowi i Mateuszowi za lata gry w barwach naszego Klubu. Obydwaj zawodnicy większą część swojej seniorskiej kariery spędzili w Asseco Resovii. Jestem dumny, że właśnie w pasiaku mogliśmy oglądać ich postępy, obydwaj z roku na rok podnosili swoje siatkarskie umiejętności. Dawid, Mateusz dziękuje wam za każdy atak, blok i każdą podbitą piłkę w obronie. Obydwaj byliście odpowiedzialni za budowanie pozytywnej atmosfery zarówno na boisku, jak i poza nim. W imieniu swoim, pracowników Klubu i kibiców ogromne podziękowania za te lata, kiedy z dumą reprezentowaliście nasze barwy. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery – powiedział Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.

Dawidowi i Mateuszowi serdecznie dziękujemy za czas spędzony w Asseco Resovii, ich oddanie i walkę w barwach naszego klubu. Życzymy powodzenia w dalszej karierze! - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane