Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-04-11 21:06:33 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Marian Kardas: Przed Zawierciem teraz rywal z najwyższej półki

- Zespół z Zawiercia gra fajną siatkówkę i na pewno ma licznych sympatyków w naszym środowisku. Sam się do nich zaliczam – mówi trener APP Krispolu Września, Marian Kardas.

Marian Kardas przypomniał, że w Aluronie Virtu Warcie grają Michał Masny i Marcin Waliński, z którymi pracował swego czasu w Bydgoszczy. – Pierwszy z nich był współautorem dobrych wyników w PlusLidze. Z drugim wygraliśmy Młodą Ligę. Były to miłe i fajne czasy. Nic też dziwnego, że oglądając teraz zawiercian przypominają mi się tamte zwycięstwa – powiedział Marian Kardas.

Aluron Virtu Warta Zawiercie po wygraniu z Cerradem Czarnymi Radom w play off awansował do półfinału, w którym zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. – Teraz przed podopiecznymi trenera Marka Lebedewa rywal wymagający, można by rzec z najwyższej krajowej półki. Na pewno Michała Masnego i jego kolegów czeka bardzo trudne zadanie. Tu już nie wystarczy jedno zwycięstwo. Trzeba wygrać dwa mecze. Potrzebna będzie regularność i cierpliwość – podkreśla Marian Kardas.

Trener APP Krispolu dodaje, że w sezonie zasadniczym ZAKSA miała długą serię zwycięstw, zdobyła Puchar Polski, a potem wpadła w dołek. – Teraz kędzierzynianie mieli przerwę, która mogła ich wybić z rytmu. Zobaczymy. Na pewno jest to zespół dysponujący mocnym i zbilansowanym składem. Na pewno sztab szkoleniowy pomyśli o wszystkich szczegółach. Toniuttiego widzieliśmy na meczu w Zawierciu. Oglądał swoich najbliższych rywali i pewnie zastanawiał czym tu ich jeszcze zaskoczyć – powiedział Marian Kardas.

Pierwsze spotkanie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie rozegrane zostanie w sobotę 13 kwietnia (początek 14.45, Polsat Sport).

Natomiast podopieczni Marian Kardasa, siatkarze APP Krispolu Września, dziś zwycięsko rozpoczęli mecze play off z Lechią Tomaszów Mazowiecki o trzecie miejsce w I lidze. Drugie spotkanie zagrają jutro. Szczegóły na http://www.1liga.pls.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane