Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-02-08 22:17:36 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Czy sprawią kłopoty wicemistrzowi Polski i liderowi PlusLigi?

Fot.: Elżbieta Wilk

Po mistrzu Polski czas na wicemistrza kraju i lidera rozgrywek PlusLigi. W sobotę o godzinie 14:45 Jastrzębski Węgiel podejmie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Będzie to już trzecia konfrontacja z ekipą z Opolszczyzny w tym sezonie. W dwóch wcześniejszych – w lidze oraz Pucharze Polski – górą byli kędzierzynianie. Co więcej, w obecnym sezonie jeszcze żaden zespół nie znalazł na krajowym podwórku sposobu na drużynę dowodzoną przez trenera Andreę Gardiniego.

Mimo to jastrzębianie są przekonani, że ZAKSA jest do pokonania. – Z każdym przeciwnikiem można wygrać. Akurat z tym rywalem będzie to niezmiernie ciężkie, ale jest to realne. Zrobimy wszystko, by tak się stało – zapewnia Julien Lyneel, przyjmujący JW i lider drużyny.

Francuz przyznaje, że na takiego przeciwnika nie potrzeba specjalnej motywacji. – Wiemy, z kim gramy. 15 zwycięstw w 15 meczach w lidze ma swoją wymowę. Ale my również potrafimy prezentować dobrą siatkówkę. Dlatego skupiamy się na sobie – mówi Lyneel. Pomarańczowi zajmują obecnie trzecią pozycję w tabeli. Wygrali 13 z 16 rozegranych spotkań. W ostatnią środę zwyciężyli na wyjeździe mistrza Polski PGE Skrę Bełchatów 3:1.

Na czym zdaniem Lyneela polega fenomen obecnej ZAKSY? – ZAKSA to bardzo stabilny zespół, mający sporo doświadczenia i w którym większość graczy gra ze sobą od dłuższego czasu. Są bardzo pewni siebie i grają świetnie. Ale spróbujemy zmienić ten stan rzeczy i sprawić im kłopoty – zapowiada Lyneel.

Początek sobotniej batalii w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej o godz. 14:45. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Bilety na to spotkanie będą dostępnie w dniu meczu w kasie HWS od godz. 12:45.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane