Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-04-19 11:27:53 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

Wojciech Włodarczyk: Takie mecze rządzą się swoimi prawami

Fot.: Magdalena Kudzia

– Wiadomo, że mobilizacja i chęć wygranej zawsze nam towarzyszą, ale ciągle czujemy niesmak po zakończeniu fazy zasadniczej – powiedział po wygranym meczu z Cuprum Lubin Wojciech Włodarczyk.

– Cieszymy się ze zwycięstwa. Uciekł nam gdzieś ten drugi set, w czwartym też graliśmy momentami na przewagi, na szczęście w pozostałych dwóch setach poszło nam dość gładko. Uważam, że takie mecze rządzą się jednak troszeczkę innymi prawami. Wiadomo, że mobilizacja i chęć wygranej zawsze nam towarzyszą, ale ciągle czujemy niesmak po zakończeniu fazy zasadniczej. Takie mecze mają być formą pocieszenia, bo wiadomo, że fajnie będzie zakończyć sezon zwycięstwem, a nawet dwoma. W trakcie sezonu nasze apetyty rosły, a teraz, nawet po wygraniu tego dwumeczu o siódme miejsce, nikt raczej nie będzie zadowolony – powiedział Włodarczyk.

– Występ na pozycji atakującego to dla mnie coś nowego. Wiadomo, że trudno przestawić się na inną pozycję zaledwie po kilku treningach. Na szczęście zmiana w miarę się udała, mam nadzieję, że pokazałem się z dobrej strony. Tak naprawdę nie ciąży już na nas jakaś wielka presja, więc mnie też grało się trochę swobodniej i spokojniej. Fajnie, że mogłem doświadczyć nowych rzeczy, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy to dzisiejsze spotkanie – podsumował.

– Jeśli chodzi o ostatni mecz w wykonaniu Samika, to zależy nam na szybkim zwycięstwie, bo nie wiemy, czy Guillaume wytrzyma pięć setów, więc musimy się pospieszyć (śmiech). Tak naprawdę, czy Samik pokazał dziś, że czas na koniec kariery? Chyba wręcz odwrotnie. W tym sezonie Guillaume prezentował bardzo równą formę. Dłużej się rozkręcał, ale kiedy osiągnął już optymalną formę, to naprawdę spisywał się znakomicie. Naprawdę będzie mi bardzo smutno, ponieważ od wielu, wielu lat oglądałem grę Samika i byłem pod wrażeniem. Muszę chyba poprosić telewizję o nagranie na pamiątkę kilku jego meczów, bo nawet dzisiaj pokazał swój słynny spryt – zakończył Wojciech Włodarczyk.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane