Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-04-14 15:14:13 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: GKS Katowice

Emocjonująca końcówka sezonu

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Siatkarze GKS-u Katowice rozegrają jeszcze tylko trzy mecze w sezonie 2017/18.

Drugi rok występów trójkolorowych w PlusLidze dobiega końca. W przeciągu tygodnia zespół Piotra Gruszki czekają trzy ostatnie spotkania. Najpierw w niedzielę o godzinie 14.45 katowiczanie zagrają w Lubinie z drużyną Cuprum w 30. kolejce rundy zasadniczej. Następnie w środę i sobotę (18 i 21 kwietnia) rozegrają pojedynki play-off o poszczególne miejsca.

Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej wiadomo, że GieKSa będzie ostatecznie walczyła o 9. lub 11. miejsce. Na razie katowiczanie zajmują 10. lokatę w tabeli. Jeśli wygrają za trzy punkty w Lubinie wówczas ponownie zmierzą się z Cuprum lub Cerradem Czarnymi Radom w play-off o 9. miejsce. - Wciąż mamy wszystko w swoich rękach. Bardzo chcemy utrzymać swoją lokatę, by sezon zakończyć na jak najwyższym miejscu. Zrobimy wszystko, by tak się właśnie stało - mówi Paweł Pietraszko, środkowy GKS-u Katowice.

Jeśli w niedzielnym meczu górą będą jednak gospodarze wówczas GieKSę może czekać walka z Aluron Virtu Wartą Zawiercie lub Stocznią Szczecin o 11. lokatę. O tym z kim zagramy w play-off i o którą lokatę okaże się dopiero w niedzielę popołudniu. - Mimo, że 29 kolejek za nami to wciąż dużo jest znaków zapytania. Ostatnie mecze rundy zasadniczej wszystko wyjaśnią. Czeka nas bardzo emocjonująca końcówka sezonu i bardzo intensywny tydzień - kończy Pietraszko.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie GKS Katowice zakończył rundę zasadniczą na 10. miejscu. Taką samą lokatę zajął w ostatecznej klasyfikacji, gdy przegrał walkę w play-off z drużyną z Warszawy.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane