Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-02-28 18:46:34 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. własna

Damian Schulz: Każdy mecz będzie ważny

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Ten sezon jest szczególny nie tylko dla Trefla Gdańsk, ale przede wszystkim dla Damiana Schulza - atakujący gdańskiej ekipy zapewnił sobie mocną pozycję w klubie. W ciągu ostatnich miesięcy Schulz był często nie do zatrzymania przez rywali. Podobna sytuacja miała miejsce w pojedynku przeciwko Asseco Resovii Rzeszów, w którym ekipa z Pomorza zapisała cenne zwycięstwo. Czołowy zawodnik zespołu z Trójmiasta przyznaje, że Trefl pracował ostatnio nad konkretnym elementem. – Ciężko trenowaliśmy wysokie piłki – zdradza siatkarz.

Kiedy w pierwszej rundzie Trefl pokonał Rzeszów w trzech setach i to na terenie przeciwnika, mało kto spodziewał się, że gdańszczanie dokonają tego samego u siebie. – Nie liczyliśmy, że będzie to szybki mecz - przyznaje atakujący zespołu gdańszczan, Damian Schulz, wracając pamięcią do starcia z ekipą Andrzeja Kowala. - Nie był to łatwy pojedynek, bo Asseco Resovia zagrała naprawdę dobrze. My trochę lepiej blokowaliśmy, broniliśmy wiele piłek i to był nasz klucz do wygranej. Cieszy nas to zwycięstwo. To już druga wygrana z rzeszowianami w tym sezonie. Gdybyśmy przegrali, to Rzeszów odskoczyłby nam na pięć punktów, a tak wyprzedziliśmy ich o jedno „oczko”. Nie pozostaje nam nic innego niż radość z tego powodu.

Wydaje się zatem, że gdańszczanie znaleźli receptę na pokonanie Asseco Resovii, a także na zatrzymanie dobrej gry w wykonaniu Thibaulta Rossarda. – Czasem się tak zdarza, że jakiś zespół nam „leży”, lub nie „leży”, jak na przykład Katowice, z którymi nie potrafiliśmy wygrać. Ta sztuka udała nam się dopiero w drugiej fazie sezonu. Dobrze, że rzeszowianie nie przerwali naszej dobrej passy, którą mamy w starciach z nimi - zaznacza Schulz. – Rossard tym razem nie zdobywał punktów bezpośrednio z zagrywki, tak jak miało to miejsce w poprzednim meczu. Jeżeli ktoś z rywali zagrywał mocniej, stawaliśmy do przyjęcia w czwórkę. Staraliśmy się grać wysoko i kończyć wysokie piłki. Cały tydzień trenowaliśmy ten element, więc wszystko idealnie się ułożyło.

Przed zdobyciem Pucharu Polski Trefl nie miał najlepszego czasu. – Zagraliśmy trzy słabsze mecze. Szczególnie ten w Warszawie kompletnie nam nie wyszedł, chyba wszyscy mieliśmy po prostu słabszy dzień - tłumaczy Damian Schulz. Zupełnie inną grę jak w Warszawie, tzn. lepszą i bardziej uporządkowaną, gdańszczanie zaprezentowali we Wrocławiu, gdzie zmierzyli się z ZAKSĄ i PGE Skrą. - Choć grało nam się ciężko, w tych dwóch spotkaniach spisaliśmy się naprawdę dobrze. Można powiedzieć, że udał nam się rewanż – zaznacza siatkarz, nawiązując do wcześniejszych porażek z tymi rywalami w lidze.

Teraz "Gdańskie Lwy" muszą skupić się na najbliższych pojedynkach. Powoli zbliża się decydująca faza ligi, czyli ostatnie mecze w ramach rundy zasadniczej. Zespoły walczyć muszą nie tyle o najlepszą pozycję wśród pierwszych sześciu ekip, ale przede wszystkim o utrzymanie się w szóstce. O ile ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wydaje się poza zasięgiem przeciwników, nieco inaczej sprawy mają się w przypadku innych zespołów, w tym Trefla Gdańsk. – Cały czas gonią nas drużyny takie jak Indykpol AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel czy Cuprum Lubin. Z Lubinem, podobnie jak z Olsztynem, czekają nas wkrótce bardzo istotne pojedynki. W zasadzie każdy jeden pojedynek będzie ważny. Nie możemy głupio tracić punktów - twierdzi atakujący.

Zanim gdańszczanie zmierzą się z Akademikami i Miedzianymi, czeka ich rewanżowa rywalizacja z Espadonem Szczecin. Już w czwartek zespół z Trójmiasta spróbuje zrewanżować się za listopadową porażkę z podopiecznymi trenera Michała Mieszka Gogola, poniesioną na własnym terenie. – W pierwszej rundzie nie udało nam się wygrać ani ze Szczecinem, ani z Katowicami. W rewanżu z GKS-em, to my byliśmy górą i teraz mamy zamiar zrobić to samo w pojedynku z Espadonem – zadeklarował z nadzieją na dobry występ swojej drużyny, Damian Schulz.

* zebrała i opracowała Agnieszka Kaźmierska (przegladligowy.com)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane