Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-02-21 12:33:33 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

Promujemy Łódzkie

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Promocja w rozgrywkach Ligi Mistrzów, pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, a także Orlikowa Liga Mistrzów w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców - to tylko niektóre ze wspólnych projektów PGE Skry Bełchatów z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, który od 2012 roku jest naszym partnerem. To kolejny sezon, w którym zgodnie z hasłem na strojach siatkarzy - "promujemy Łódzkie".

W województwie łódzkim

We wrześniu 2017 roku już po raz drugi we współpracy z Urzędem Marszałkowskim wielki "Finał Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców" został zorganizowany w Bełchatowie. Na orliku przy Szkole Podstawowej Nr 12 gimnazjalistki i gimnazjaliści walczyli o miano najlepszej drużyny w województwie łódzkim. Patronem wydarzenia była PGE Skra Bełchatów. Zmagania uczestników obserwował cały zespół.

– Tradycje siatkarskie w regionie mamy bogate, a miejsce finałów jest nieprzypadkowe. Chcemy w kolejnych latach angażować w rozgrywki jak najwięcej ośrodków szkolnych. Widzimy i wspieramy rozwój sportowy naszej młodzieży – mówił wtedy Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

W kraju

Od czerwca 2017 roku dzięki pociągowi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, kursującym na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia, PGE Skra wyruszyła promować województwo łódzkie na Mazowsze. Jego „ojcami chrzestnymi" zostali Mariusz Wlazły, Michał Winiarski i Robert Milczarek.

- Współpracę z Urzędem Marszałkowskim rozpoczęliśmy w 2012 roku. Cieszę się, że możemy dalej promować województwo, a kibice będą mogli przybyć tym pociągiem i oglądać PGE Skrę – mówił podczas uroczystości Prezes KPS Skra Bełchatów, Konrad Piechocki.

- PGE Skra to symbol. Iskra, świecąca bardzo jasno, promująca sport, region, Bełchatów i PGE. Obserwujemy jak młodzi ludzie angażują się w siatkówkę, inspirowani osiągnięciami PGE Skry, będącej w czołówce krajowej, sięgającej wielokrotnie po Mistrzostwo Polski, ale i jej siatkarzami występującymi w reprezentacji Polski. Chcielibyśmy, aby Łódzkie kojarzyło się z PGE Skrą, stąd pomysł, aby nazwać tak pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej jeżdżący do Warszawy. Chcielibyśmy jak najwięcej kibiców siatkówki przywozić tym pociągiem ze stolicy i z miast na szlaku do Łodzi, i Atlas Areny, ale i do Bełchatowa, z przesiadką na Łodzi Fabrycznej. Nabieramy prędkości, rozwijamy region, a teraz będziemy jeszcze szybsi, właśnie dzięki PGE Skrze i poziomowi sportowemu, który prezentuje – podkreślił w czerwcu Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.

Za granicą

Dwunasty start PGE Skry w siatkarskiej Lidze Mistrzów także nie mógł odbyć się bez Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Promowanie opiera się na ukazywaniu jego logo na strojach siatkarzy oraz na banerach znajdujących się w hali. Wspólnym celem jest rozpowszechnianie marki województwa łódzkiego w tych najbardziej prestiżowych z europejskich pucharów. Udaje się to wyśmienicie. W końcu z logo naszego województwa pokonaliśmy tak uznane siatkarskie firmy jak Lokomotiw Nowosybirsk i Dynamo Moskwa. Z tym drugim rywalem wygraliśmy po wspaniałym widowisku w Atlas Arenie 3:1. Łódzkie wciąż jest w grze!

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane