Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-01-19 17:59:24 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Aleksander Śliwka: Z ZAKSĄ chcemy zagrać na wysokim poziomie

Fot.: Anna Jabłczyk

Asseco Resovia po wyjazdowym zwycięstwie 3-1 w 1/8 finału Pucharu CEV z Vojvodiną Nowy Sad w dobrych nastrojach udaje się do Kędzierzyna-Koźla. W niedzielny wieczór ekipa z Rzeszowa zamierzy się z mistrzem Polski ZAKSĄ.

PLUSLIGA. Był pan jednym z bohaterów Asseco Resovii w Nowym Sadzie kończąc wiele ważnych i sytuacyjnych piłek. Szkoda tylko, że nie wykorzystaliście szansy na zwycięstwo bez straty seta, bo zafundowaliście sobie dodatkowe nerwy i emocje przegrywając trzecią partię…
ALEKSANDER ŚLIWKA (przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów):
Najważniejsze, że wywozimy z Serbii komplet dużych punktów, więc mamy ten komfort przed rewanżem u siebie. Pozytywne jest też to, że nie „pękliśmy” w czwartym secie, kiedy rywale w pewnym momencie znów złapali wiatr w żagle i zaczęli lepiej grać . Odrobili wtedy kilkupunktowa stratę do nas, zaczęli „szaleć” poprzez kończenie w ataku niesamowitych piłek, a także blokowanie i wyciąganie w obronie naprawdę trudnych piłek. Na szczęście to przetrzymaliśmy i pociągnęliśmy końcówkę czwartego seta na naszą korzyść. Natomiast trzecią partię przegraliśmy faktycznie troszkę na własne życzenie. W pewnym momencie nasza gra „stanęła” i niestety przegraliśmy końcówkę. Tak już jednak bywa, kiedy jest wyrównana walka w końcówkach i raz wynik jest korzystny na jedną, a raz na drugą stronę. Najważniejsze to nie tracić dużych punktów, a przede wszystkim wiary w zwycięstwo i my to pokazaliśmy.

Oprócz tej przegranej końcówki trzeciego seta więcej nerwów w tym meczu kosztowały was chyba kontrowersyjne decyzje pani arbiter niż jakieś niesamowite zagrania rywali czy atmosfera na hali…
- Pani sędzia popełniała błędy w dwie strony. My patrzymy na te błędy trochę inaczej, bo mamy w Polsce system challenge, który ściąga jednak bardzo dużo odpowiedzialności z sędziów. Jeśli rozgrywa się mecze bez tego systemu, to wiadomo, że sędzia nie jest w stanie wszystkiego wyłapać. Biorąc to pod uwagę można powiedzieć, że pani sędzia trzymała się swoich decyzji i odważnie sędziowała. Nie jestem od tego, żeby oceniać jej postawę. Jako zawodnicy musimy się pogodzić z decyzjami sędziów i grać dalej. Jeśli chodzi o samą atmosferę w hali, to na pewno był to trudny teren do gry. Serbowie mieli wsparcie sporej grupy kibiców, ale myślę, że rozegraliśmy fajny mecz. Byliśmy przede wszystkim skupieni na tym co mamy robić i nie rozpraszaliśmy się tym, co się działo na trybunach.

* więcej na plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane