Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-01-21 16:48:50 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: Aluron Virtu Warta Zawiercie

Meczowe ABeCadło - Trefl Gdańsk

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie zaskoczyli pierwszego z faworytów! W starciach z ligową czołówką, Jurajscy Rycerze niespodziewanie dla wielu sięgnęli po komplet oczek w rywalizacji z wicemistrzami Polski. Teraz przed nimi kolejne wyzwanie – w poniedziałek (18.00) w Gdańsku na Żółto-Zielonych czekają bowiem miejscowe Lwy. Odliczając dni do dalekiej wyprawy beniaminka, bierzemy na tapetę Żółto-Czarnych w naszym „Meczowym ABeCadle”.

D jak DZIADKOWIE Naprzeciw armii żółto-zielonych kibiców staną między innymi… babcie i dziadkowie z Pomorza. Klub na mecz z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie uruchomił specjalną promocję – w jej ramach wnuki, które zaciągną rodziców swoich rodziców do hali, bilety dla seniorów zakupią po 5 złotych.

K jak KOBIETY Na podstawie niedawnych badań kibiców, organizowanych za pośrednictwem klubu z Trójmiasta, to właśnie przedstawicielki płci pięknej dominują (55%) wśród fanów Gdańskich Lwów. Większość kibiców Trefla to osoby w wieku 18-34 (68,3%). Ponad połowa fanów deklaruje wyższe wykształcenie, co drugi pracuje i mieszka w Gdańsku.

P jak PÓŁFINAŁ Tydzień temu Trefl Gdańsk wygrał na wyjeździe ze Stalą AZS-em PWSZ Nysa 3:0 i awansował do półfinału Pucharu Polski. 27 stycznia (w sobotę) w Hali Stulecia we Wrocławiu Gdańskie Lwy o finał powalczą z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, obrońcą trofeum.

R jak REKORD Aż 5500 kibiców dopingowało gdańszczan 5 stycznia w Ergo Arenie, podczas starcia z PGE Skrą Bełchatów. Było to osiągnięcie rekordowe w tym sezonie PlusLigi. Liczne wsparcie jednak nie pomogło. Treflowi nie udało się to, czego ostatnio dokonali Jurajscy Rycerze – wicemistrzowie triumfowali 3:1, ale mobilizacja fanów znad morza robi wrażenie.

W jak WARSZAWA Poprzedniej ligowej wyprawy ekipa z Gdańska nie będzie dobrze wspominać. Trefl uległ na wyjeździe ONICO, praktycznie bez walki, 0:3 (16:25, 18:25, 18:25). Ale niech to nie uśpi czujności Żółto-Zielonych! Tym bardziej gospodarze będą chcieli przed swoimi kibicami zrekompensować im wpadkę ze stolicy.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane