Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-01-18 17:46:02 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: Aluron Virtu Warta Zawiercie

Ręka na PLUSie - 18. kolejka

Fot.: FIVB

Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie po zwycięskim boju z PGE Skrą Bełchatów, w poniedziałek (18.00) w Gdańsku będą walczyć o następną niespodziankę w starciu z miejscowym Treflem. Zanim Jurajscy Rycerze zamkną 18. serię gier, 14 innych zespołów stoczy kolejne bitwy, które z każdą kolejką do końca fazy zasadniczej zyskują na znaczeniu.

PLUS: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów (21.01., 20.00, TV)

Wciąż niepokonani, już po 17 spotkaniach, mistrzowie kraju i liderzy obecnych rozgrywek, goszczą rzeszowian, którzy po pewnej (3:0) domowej wygranej z BBTS-em wspięli się na 4. pozycję. Asseco Resovia ma za sobą silną grupę pościgową i choćby oczko wywalczone w Kędzierzynie-Koźlu byłoby na wagę złota. Na razie jednak gospodarze odpierają wszelkie ataki na swoją twierdzę.

PLUS MINUS: PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel (21.01., 14.45, TV)

Nie mniej interesująco zapowiada się rywalizacja w Bełchatowie, gdzie Pszczoły po wpadce (0:3) w Zawierciu będą chciały się zrehabilitować przed własną publicznością. Ale i jastrzębianie po porażce u siebie z ZAKSĄ (1:3) potrzebowaliby zdobyczy punktowej. PGE Skra śrubuje serię zwycięstw w Hali Energia. I właśnie chyba dotychczasowa domowa dyspozycja przemawia za miejscowymi. Z drugiej strony – w europejskich pucharach w tym tygodniu napocili się oni znacznie bardziej niż niedzielny przeciwnik…

MINUS: MKS Będzin – Łuczniczka Bydgoszcz (20.01., 18.00)

Grają dwie ekipy z miejsc „barażowych”, mające taką samą (6 punktów) przewagę nad strefą spadkową, jak i stratę do bezpiecznych lokat. Któraś z nich będzie co najmniej o dwa oczka bliżej drużyn „z góry”. Ostatnie wyniki wskazują na bydgoszczan, choć o sile MKS-u na swoim obiekcie nie tak dawno przekonał się Indykpol AZS Olsztyn.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane