Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-01-20 09:08:44 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: Aluron Virtu Warta Zawiercie

As Trefla Gdańsk: Damian Schulz

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Ma niespełna 28 lat, mierzy 208 cm. Prywatnie atakujący poniedziałkowego (18.00) wyjazdowego rywala Aluronu Virtu Warty Zawiercie lubi ciszę i spokój. Za to na parkiecie jest jak dynamit. W poprzednim sezonie był 2. najlepiej punktującym (573) PlusLigi, po Salvadorze Hidalgo Olivie. Do roli „Asa Trefla Gdańsk” tym razem nominujemy Damian Schulza.

Gdy w 2014 roku wrócił z udanego wypożyczenia do KPS-u Siedlce, zadebiutował w siatkarskiej ekstraklasie. Wcześniej jako motor napędowy wspomnianej ekipy doprowadził ją do 2. miejsca w I lidze. Przed rozgrywkami 2016/17 został I atakującym zespołu z Gdańska i stanął na wysokości zadania. Żaden gracz na jego pozycji nie uzyskał tylu punktów, co on. Wystąpił we wszystkich meczach swojej drużyny, zawsze będąc w wyjściowej szóstce. Zebrał 5 statuetek MVP, a w 15 spotkaniach notował 21 lub więcej oczek. Nic więc dziwnego, że jako pierwszy przed trwającym sezonem podpisał nową umowę z Gdańskimi Lwami, z opcją przedłużenia o kolejne rozgrywki. Podobno wiele klubów widziało go u siebie, ale to nad morzem na niego postawiono, postanowił się odwdzięczyć.

A po meczu do lasu…

W przeszłości reprezentował również barwy m.in. Jokera Piła i AZS-u UAM-u Poznań. Na koncie ma wicemistrzostwo kraju (2015), Puchar i Superpuchar Polski (2015). W ubiegłym roku odebrał nagrodę dla najlepszego atakującego XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka. Aktualnie jest statystycznie 5. na swojej pozycji, a rankingowo 2. MVP (4 statuetki), 3. punktującym (278 oczek) i 4. atakującym (237 punktów zdobytych w tym elemencie) zawodnikiem bieżącego sezonu PlusLigi.

Określa się jako osobę spokojną, która nie lubi tłumów i… dużych miast. Wolny czas najchętniej spędza na spacerach po lesie z żoną i psami lub wybierając kino. Po zakończeniu kariery widzi się w domku blisko lasu, wśród ciszy i spokoju.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane