Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-01-13 09:12:35 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Grzegorz Kosok: Postaramy się zakłócić passę ZAKSY

Fot.: Anna Jabłczyk

W sobotę Jastrzębski Węgiel zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzynem-Koźle. „Pomarańczowi” przystąpią do meczu, mając w pamięci przegrany w Warszawie zacięty ćwierćfinał Pucharu Polski – Jeśli będziemy bili się tak jak w stolicy, to mamy szansę na równą walkę – ocenił Grzegorz Kosok, środkowy jastrzębian.

PLUSLIGA.PL: Jutro będziecie mieli okazję zakłócić zwycięską passę ZAKSY, bowiem w tej kolejce to Kędzierzyn-Koźle jest waszym rywalem. Myśli pan, że uda się zabrać rywalom punkty do tabeli?
GRZEGORZ KOSOK:
Na pewno jest taka szansa. Jeżeli będziemy się bili tak jak w ćwierćfinale w Warszawie, to na własnej hali, wspierani przez naszych kibiców na pewno mamy szansę na równą walkę. Aczkolwiek będziemy musieli wznieść się na najwyższy poziom naszej gry.

Wspomniał pan o meczu z ONICO Warszawą. Przegrana po pięciosetowym spotkaniu i po takiej walce jest najgorszą z jaką musi zmierzyć się sportowiec?
- Taka porażka na pewno bardzo boli, ale dużo gorsze są przegrane mecze, w których drużyna się nie bije i jest tłem dla rywali. W Warszawie pokazaliśmy kawał dobrej siatkówki, ale gospodarze także zagrali na bardzo wysokim poziomie. Myślę, że ten mecz był naprawdę fantastycznym widowiskiem dla kibiców. Nie będę jednak ukrywał, że niekorzystny wynik troszkę nas boli, zwłaszcza że w każdym secie robiliśmy zbyt wiele błędów i tak naprawdę to one nas zgubiły. Pierwszy set przegraliśmy na przewagi, a aż sześć razy oddaliśmy punkty rywalom, bijąc piłkę w aut. Myślę, że własne błędy były naszą największą słabością.

* rozmawiała Anna Daniluk (plusliga.pl)
** więcej na plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane