Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-01-12 11:08:57 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa / inf. własna

Komentarze przed meczem z Indykpolem AZS Olsztyn

W poprzedniej kolejce Dafi Społem Kielce sprawiły niespodziankę i w czterech setach pokonały Asseco Resovię Rzeszów. Teraz przed kielczanami wyjazd do Olsztyna, gdzie zostaną podjęci przez tamtejszy Indykpol AZS. Co do powiedzenia przed tym spotkaniem miał szkoleniowiec i zawodnicy?

Dariusz Daszkiewicz: - Przed nami kolejny, bardzo trudny przeciwnik. Zespół ten w ostatniej kolejce zdecydowanie pokonał rewelację tegorocznych rozgrywek - Espadon Szczecin, którzy grali we własnej hali. Jest to bardzo groźna drużyna i musimy zagrać na sto procent naszych możliwości, żeby myśleć o zdobyczy punktowej. Rywale mają bardzo dobrych zawodników na każdej pozycji, grają świetnie zagrywką. Znalezienie, rozpisanie słabszych punktów przeciwnika jest bardzo ważne, natomiast 99% to własna gra i nad tym skupiamy się przez cały tydzień. Ciężko znaleźć słabsze punkty w drużynie z Olsztyna, dlatego musimy zwrócić uwagę na swoją grę. Chcemy jechać, zagrać dobry mecz i walczyć o każdy punkt. Musimy szukać zdobyczy punktowych w każdym spotkaniu.

Jakub Szymański: - Zawsze jest tak, że zwycięstwa budują, tym bardziej w naszym przypadku, kiedy tych zwycięstw bardzo potrzebujemy i to na pewno pomoże nam w lepszym trenowaniu i grze. Myślę, że w meczu z Indykpol-em AZS Olsztyn musimy wyjść na boisko tak samo jak w meczu z Rzeszowem, popełniać jak najmniej błędów, grać skutecznie w ataku, bloku i na zagrywce. Indykpol AZS Olsztyn jest bardzo dobrym zespołem, ciężko znaleźć tam słabe punkty, ale podobnie w Asseco Resovii Rzeszów ciężko było je znaleźć, a nam się udało. Myślę, że to my musimy wyjść, zagrać na swoje sto procent i zrobić wszystko co tylko się da, by wygrać.

Michał Superlak: - Ciężko znaleźć receptę na pokonanie zespołu z Olsztyna, zwłaszcza w ich hali, gdzie gra się tam ciężko. Drużyny z Olsztyna nie stać na to, żeby tracić punkty, więc do każdego spotkania podchodzą zaangażowani. Ten mecz będzie trudniejszy ze względu na to, że nie gramy u siebie. Wszystko zweryfikuje się w trakcie meczu – w jakiej dyspozycji jesteśmy my i zespół z Olsztyna. My powinniśmy w każdym spotkaniu grać na sto procent swoich umiejętności i dawać z siebie wszystko. Wszystko na wyjeździe jeszcze jest przed nami, mamy nadzieję, że jak najszybciej poprawimy tę statystykę. Widać dużą poprawę w naszej grze na przestrzeni ostatnich tygodni. Trzeba się skupić na każdym pojedynku i próbować zdobywać punkty jak najczęściej. Trzeba było najpierw zdobyć punkty z lepszymi rywalami, żeby dogonić drużyny, które są nad nami. Teraz oni też będą patrzeć za siebie, że jesteśmy już praktycznie na równi albo bardzo blisko i będą mieli w głowie to, że każde ich potknięcie możemy wykorzystać i ich dogonić albo wyprzedzić.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane