Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-01-12 09:54:46 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Rafał Szymura: Marzenia powoli zaczynają się spełniać

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

W 17. kolejce spotkań PlusLigi najciekawiej powinno być w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie zawita ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Podrażnieni porażką w Pucharze Polski gospodarze będą chcieli zmazać złe wrażenie i pokazać, że stać ich na dobrą grę i na wygrywanie. Dodatkowo, w szeregach ZAKSY zagra Rafał Szymura, siatkarz, który przed startem sezonu był przymierzany do Jastrzębskiego Węgla.

W rundzie jesiennej Pomarańczowi przegrali w Kędzierzynie-Koźlu 0:3, zagrali słabo i bez polotu. Czy przed własną publicznością postawią się mistrzom Polski? Rafał Szymura oczekuje ciężkiego boju i ma nadzieję, że podobnie jak w poprzednich spotkaniach, będzie mógł pomóc drużynie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Włodarze Jastrzębskiego Węgla z pewnością już nie raz pożałowali, że nie wykazali więcej determinacji w pozyskaniu młodego przyjmującego, który dziś mógłby być dla nich niemal zbawieniem…..

PLUSLIGA.PL: 16 meczów i 16 zwycięstw - to powalający bilans, szczególnie dla rywali ZAKSY. Tym bardziej po takim starciu, jak to z Aluronem Virtu Warta Zawiercie, gdy byliście w sporych opałach i zdołaliście wyjść z nich obronną ręką, m.in. dzięki panu i Krzysztofowi Rejno.
RAFAŁ SZYMURA:
To prawda, spotkanie z Zawierciem nie było łatwe, bo przeciwnicy mocno „kopali” zagrywką. Nie mieli nic do stracenia i mimo wielu błędów, które popełnili tym elementem ryzyko im się opłaciło, bo my mieliśmy duże problemy i cały czas musieliśmy grać na wysokiej piłce. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny ja i Krzysiek Rejno, jako zmiennicy wyszliśmy na boisko i pokazaliśmy się z dobrej strony. Liczymy na więcej.

Gra pan w najlepszej polskiej drużynie, to już jest spełnienie marzeń czy ciągle stoi pan w przedsionku do ich realizacji?
- Gram w zespole mistrza Polski i mam nadzieję, że niedługa i ja zostanę tym mistrzem. Na razie wszystko idzie w dobrym kierunku i wierzę, że za kilka miesięcy po raz drugi z rzędu obronimy tytuł najlepszej polskiej drużyny. Tak, powoli marzenia zaczynają się spełniać…

* rozmawiała Ilona Kobus (plusliga.pl)
** więcej na plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane