Polecamy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-01-11 18:16:01 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: inf. własna

Bartosz Janeczek: Z każdym rywalem trzeba iść za ciosem

Ekipa z Bielska-Białej w pierwszym spotkaniu po przerwie świateczno-noworocznej na własnym terenie zmierzyła się z mocnym rywalem z Jastrzębia. Podopieczni trenera Gradowskiego stoczyli zacięty bój z wyżej notowaną drużyną przyjezdnych. - Była szansa na wygranie tego meczu - przyznał przyjmujący BBTS-u, Bartosz Janeczek. W 17. kolejce ligowych spotkań drużyna z Podbeskidzia wyruszy do Rzeszowa, aby tam zdobyć ważne punkty.

Siatkarze z Bielska-Białej spotkali się u siebie z ekipą z Jastrzębia Zdroju. W pierwszym pojedynku obydwu ekip bielszczanie ulegli swoim rywalom 3:0, z kolei w meczu rewanżowym przed własną publicznością zawodnicy trenera Pawła Gradowskiego podjęli wyrównaną walkę z mocnym przeciwnikiem. Tym razem siatkarze BBTS-u wyrwali mocnemu rywali jedno "oczko". - Z jednej strony cieszy mnie to, a z drugiej strony jest mi bardzo smutno i muszę przyznać, że jestem wręcz zły, bo była tutaj szansa na wygranie tego meczu - mówił po spotkaniu przyjmujący miejscowych, Bartosz Janeczek.

Starcie w hali Pod Dębowcem śledziło prawie 900 kibiców. Mogli oni oglądać niezwykle zaciętą rywalizację praktycznie aż do ostatnich akcji. Gracze zarówno jednej, jak i drugiej ekipy nie szczędzili im wielu efektownych obron oraz mocnych ataków. - Na parkiecie było dużo walki - dużo ciekawych i fajnych akcji po obydwu stronach siatki. Prawie każdy set był wyrównany i wzbudził w nas sporo emocji - tak krótko skomentował mecz w Bielsku-Białej gracz miejscowej ekipy.

Już w kolejnej rundzie ligowych spotkań bielszczan czeka niezwykle trudna przeprawa, bowiem pojadą do stolicy Podkarpacia. Tam mają zmierzyć się z utytułowanym rywalem - Asseco Resovią. Jak zatem trzeba zaprezentować się, aby pokonać drużynę z Rzeszowa? - Przede wszystkim trzeba dobrze zagrywać i grać skutecznie blokiem oraz nie tracić ważnych punktów w poszczególnych akcjach - zdradził receptę na sukces siatkarz BBTS-u. - Z każdym rywalem trzeba iść za ciosem, w każdym rozegranym secie. To jest chyba klucz do wygranej - dodał zawodnik.

Rzeszowianie obecnie zajmują 6. pozycję w ligowej tabeli, z dorobkiem 29 punktów. Do tej pory wygrali 10 spotkań i przegrali 6. W minioną sobotę niespodziewanie ulegli ostatniej w tabeli drużynie Dariusza Daszkiewicza - Dafi Społem Kielce. - Ekipa z Rzeszowa będzie chciała się bardzo szybko odbudować po tej przegranej. Będą to chcieli uczynić w starciu z nami, ale my na pewno im tego nie ułatwimy. Mamy w pamięci mecz w Bielsku z Asseco, gdzie też była szansa fajnego wyniku - zakończył wypowiedz gracz BBTS-u.

* Rozmawiała i opracowała Anna Jabłczyk (przegladligowy.com)