Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2017-11-14 20:59:25 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. własna / plusliga.pl

PlusLiga: Zacięty pojedynek w Kędzierzynie-Koźlu

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Siatkarski maraton w PlusLidze wciąż trwa. Wczoraj zakończyła się dziewiąta kolejka PlusLigi (dwa mecze zostały przełożone), z kolei kędzierzynianie i olsztynianie rozegrali dziś zaległe spotkanie z czwartej kolejki. Drużyna Andrei Gardiniego była faworytem do zwycięstwa w tym pojedynku. Mistrzowie Polscy dotychczasowo nie przegrali ani jednego spotkania, z kolei drużyna Roberto Santilliego w ostatnich dwóch kolejkach zaliczyli dwie porażki – z Asseco Resovią Rzeszów i z Treflem Gdańsk. Jednak wiele klubów z siatkarskiej ekstraklasy pokazało już niejednokrotnie, że porażka potrafi podrażnić i po złej passie przychodzą często niespodziewane zwycięstwa. Ostatecznie ekipa z Kędzierzyna-Koźla wywiązała się z roli faworyta i pokonali olsztynian. Warto jednak zauważyć, że kędzierzynianie po raz pierwszy w tym sezonie stracili punkty. MVP meczu wybrano Belga, Sam Deroo. Zawodnik zdobył w tym meczu 16 punktów, jednak nie dało mu to miana najlepiej punktującego gracza całego spotkania. W tej kategorii należy wyróżnić Maurice Torresa (ZAKSA) i Jana Hadravę (Indykpol AZS) – obaj zdobyli po 19 punktów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 25:19, 20:25, 25:17, 15:9)

Składy drużyn:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Torres, Zatorski (l) oraz Szymura, Rejno, Jungiewicz, Semeniuk, Falaschi, Zapłacki, Banach (l)

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki, Pliński, Hadrava, Kochanowski, Andringa, Rousseaux, Żurek (l) oraz Zniszczoł, Makowski, Scheerhoorn, Kańczok, Buchowski, Zabłocki (l)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane