Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2017-10-19 15:25:28 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: MKS Będzin

Stelio DeRocco: Wierzę w Rafaela

To nie był dzień Rafaela Araujo. Jeden z ulubieńców zagłębiowskiej publiczności, tym razem zagrał poniżej swoich możliwości, ale w klasyfikacji najlepiej punktujących PlusLigi utrzymał pozycję wicelidera. - Wierzę w Rafaela, znam jego wartość. Jestem przekonany, że jego słabsza postawa była tylko wypadkiem przy pracy – mówił Stelio DeRocco, trener MKS-u.

Z całą odpowiedzialnością można zaryzykować stwierdzenie, że gdyby Rafael Araujo zagrał tak, jak w poprzednich spotkaniach (notując średnio 19,5 pkt na mecz), to MKS powróciłby do Będzina ze zdobyczą punktową. - Czasami są takie mecze, w których nic nie wychodzi i właśnie taki mecz przydarzył się wczoraj Rafaelowi. Był bardzo usztywniony, popełniał błędy - przyznał szkoleniowiec.

26-latek skończył zaledwie dwa z osiemnastu ataków, notując 11% skuteczności. W pierwszym i drugim secie rozpoczynał mecz w wyjściowym składzie, a w trzecim wszedł na boisko w trakcie gry. - Nie ma co ukrywać, że Rafael jest jedną z kluczowych postaci w naszym zespole, a jego potencjał w grze ofensywnej jest nieoceniony. Bez niego odniesienie zwycięstwa staje się dużo trudniejsze, co pokazało starcie w Szopienicach - kontynuował trener.

Szansa do rehabilitacji naszemu atakującemu nadarzy się już w najbliższy poniedziałek, przy okazji wyjazdowego meczu z gdańskim Treflem (godz. 18.30). - Wierzę w Rafaela, znam jego wartość. Jestem przekonany, że jego słabsza postawa była tylko wypadkiem przy pracy i w kolejnych meczach da nam dużo radości swoją efektywną oraz efektowna grą, i będzie punktować tak, jak we wcześniejszych pojedynkach - zakończył Kanadyjczyk.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane