Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2017-10-19 15:21:52 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: GKS Katowice

Gonzalo Quiroga: Kluczowe były końcówki

Fot.: Anna Jabłczyk

Każdy zespół w PlusLidze jest mocny, dlatego to jedna z najlepszych lig świata. My musimy być skoncentrowani na każdym kolejnym meczu - mówi argentyński przyjmujący GKS-u Katowice.

Za GKS-em trudny, ale zwycięski mecz z MKS-em Będzin. Jak oceniasz to spotkanie?
- To był świetny mecz, ale myślę, że końcowy wynik nie pokazuje tego, jak trudne było to dla nas spotkanie. Zaczęliśmy dobrze, ale od drugiego seta rywale grali coraz lepiej. Nam przydarzyło się kilka błędów w polu serwisowym i w przyjęciu, bowiem rywale momentami naprawdę dobrze zagrywali. Końcówkę rozstrzygnęliśmy jednak na własną korzyść. W trzecim secie było podobnie. Walczyliśmy punkt za punkt, a decydujące piłki były trochę nerwowe, ale znów okazaliśmy się lepsi.

Po raz kolejny świetnie rozegraliście końcówki poszczególnych setów.
- To prawda, końcówki były decydujące. To jest coś, co nie do końca udawało nam się wcześniej, jak w meczach z Łuczniczką Bydgoszcz czy w Warszawie. Czasami graliśmy dziwnie. Może nie zbyt nerwowo, ale za bardzo chcieliśmy skończyć poszczególne ataki, bo wiedzieliśmy, jak są ważne. Niepotrzebnie się spinaliśmy i przegrywaliśmy końcówki. W ostatnich dwóch meczach było już inaczej. Wiedzieliśmy, że musimy się uspokoić, zachować zimną głowę do końca i udowodnić, że w najważniejszych momentach również potrafimy zaprezentować naszą skuteczną siatkówkę. I to się udało.

Po takim zwycięstwie chyba jeszcze przyjemniej będzie się jechało do Szczecina na kolejne ligowe spotkanie?
- Z pewnością, ale zdajemy sobie sprawę, że czeka nas kolejne ciężkie spotkanie. Drużyna ze Szczecina również jest na fali wznoszącej, bo wygrała trzy ostatnie mecze. Każdy zespół w PlusLidze jest mocny, dlatego to jedna z najlepszych lig świata. My musimy być skoncentrowani na każdym kolejnym meczu. Nie inaczej będzie w niedzielę.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane