Polecamy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2017-10-11 12:58:20 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Maciej Olenderek: W tym roku PlusLiga jest wyrównana

Trefl Gdańsk po dwóch rozegranych meczach w sezonie 2017/18 ma na swoim koncie komplet zwycięstw. W ostatnim spotkaniu gdańszczanie pokonali na wyjeździe Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:0. - Cieszymy się, że tak dobrze rozpoczęliśmy rozgrywki. Życzylibyśmy sobie, żeby ta passa trwała jak najdłużej. W tym roku PlusLiga jest bardzo wyrównana. Myślę, że to tylko uatrakcyjnia rozgrywki - powiedział Maciej Olenderek, libero drużyny z Trójmiasta.

PLUSLIGA.PL: W meczu 3. kolejki pokonaliście Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:0. Po dwóch setach można było pokusić się o stwierdzenie, że to był bardziej sparing, niż mecz o ligowe punkty...
MACIEJ OLENDEREK:
Z boku mogło wydawać się, że był to łatwy mecz, ale wcale lekko nam się nie grało. W pierwszym secie zagraliśmy świetnie w polu serwisowym, co sprawił, że wygraliśmy dość pewnie do 12. Prawda jest taka, że w każdym meczu zagrywka i przyjęcie to dwa decydujące elementy. W końcówce drugiej partii udało się nam też dobrą zagrywką wypracować kilkupunktową przewagę, dzięki czemu wygraliśmy.

Trzeci set był już bardziej wyrównany. Niewiele zabrakło, a gospodarze urwaliby wam seta.
- W trzeciej partii grała rzeczywiście stała się bardziej wyrównana. Cieszymy się, że udało się nam wygrać za trzy punkty i to w dodatku bez straty seta. Zawiercianie to beniaminek PlusLigi, ale należy podkreślić, że stworzyli super zespół. W ich hali nie można liczyć na łatwe zdobycie punktów.

Hala w Zawierciu jest dość mała. Nie mieliście problemów z przystosowaniem się do gry?
- Myślę, że w Polsce są jeszcze mniejsze hale. Nie mieliśmy większych problemów, żeby do niej się przyzwyczaić. Jeśli dobrze pamiętam to tylko raz piłka po zagrywce Mateusza Miki, przyjęta przez Michała Żuka dotknęła sufity. Nie było więc tak źle.

* rozmawiała Katarzyna Porębska (plusliga.pl)