Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2017-09-21 16:51:10 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: PGE Skra Bełchatów

W niedzielę oficjalna prezentacja zespołu PGE Skry

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

PGE Skra jest już w komplecie. Cały zespół zaprezentuje się kibicom w niedzielny wieczór podczas drugiego dnia VII Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry Bełchatów. Wicemistrzowie Polski wkroczą na scenę w hali Energia o godzinie 18:30!

- PGE Skra jest bardzo ciekawie złożona. Są zawodnicy doświadczeni, jak i kilku bardzo młodych i perspektywicznych – ocenia Prezes KPS Skra Bełchatów Konrad Piechocki, którego poprosiliśmy o charakterystykę zespołu na poszczególnych pozycjach.

Rozgrywający

- Zmiana rozgrywającego jest oczywiście bardzo znacząca, kluczowa dla drużyny, bo Uriarte prowadził grę naszego zespołu przez kilka lat. Na pewno potrzeba czasu, by Grzesiek Łomacz zgrał się z zespołem, ale to doświadczony zawodnik, o dużych umiejętnościach, grający już z kilkoma chłopakami. Uważam, że szybko się zaaklimatyzuje w klubie. Marcin Janusz jest w naszej drużynie od kilku lat, zna chłopaków, jego umiejętności są coraz wyższe. Myślę, że będą się uzupełniać i będą kluczowymi postaciami tej drużyny.

Środkowi

- W pewnym sensie można powiedzieć, że zachowaliśmy tutaj status quo. Ta pozycja w klubie od kilku lat jest bardzo mocno obsadzona. Klasa Srećko Lisinaca i Karola Kłosa jest znana. Mieli pewne problemy, ale były one przejściowe. Dołączył do grupy Patryk Czarnowski, którego rekomendować także nie trzeba. Bardzo doświadczony zawodnik i myślę, że będzie nie tylko uzupełnieniem tej dwójki, ale też jednym z naszych kluczowych zawodników. Mamy też młodego Serba – Nedeljkovicia, perspektywicznego, choć przed nim na pewno dużo pracy.

Przyjmujący

- Na tej pozycji jest kilka zmian. Można powiedzieć, że mamy dwóch defensywnych, bardzo dobrych przyjmujących, których każda drużyna chciałaby mieć u siebie. To Niko Penchev i Milan Katić. Bardzo dobrze przyjmujący, ale i radzący sobie świetnie w ataku na quicku, na szybkiej piłce. Milad Ebadipour i Bartek Bednorz to siatkarze grający bardzo dobrze na wysokiej piłce, ale i dobrze przyjmujący. Ebadipour pokazuje, że jest zawodnikiem kompletnym, z dobrym przyjęciem i bardzo dobrym atakiem. Myślę, że szybko zaaklimatyzuje się u nas i będzie mocnym punktem drużyny. Również Bartek, który systematycznie robi postępy. Ma ogromny potencjał i wierzę w to, że otworzy się w tym sezonie.

Atakujący

- Od wielu lat naszym wiodącym graczem i główną postacią jest Mariusz Wlazły. Przez wiele lat prezentuje światowy poziom. Został z nami w klubie, przedłużyliśmy kontrakt o kolejne dwa lata i wierzę głęboko w to, że Mariusz wciąż jest w stanie grać na tak wysokim poziomie.
Do drużyny dołączył Szymon Romać. Analizowaliśmy z trenerem przebieg jego kariery i potencjał. Leworęczny zawodnik, bardzo dynamiczny, z dobrą zagrywką i silnym atakiem. Myślę, że będzie bardzo dobrym uzupełnieniem i dostanie swoje szanse w tej drużynie, biorąc pod uwagę fakt, że w przekroju całego sezonu, jak wyliczyliśmy z Roberto, mamy do rozegrania ok. 50 spotkań. Dlatego każdy dostanie swoją szansę.


Libero

- Na tej pozycji także zachowaliśmy status quo - doświadczenie z młodością. Kacper Piechocki, cały czas robiący postępy, coraz pewniej czujący się w grze, zbierający doświadczenie od kilku sezonów oraz ogromne doświadczenie Roberta Milczarka - myślę, że będzie bezcenne w przekroju całego sezonu i tak jak w ostatnich latach będą się wspaniale uzupełniać.

__________________________________

Po oficjalnej prezentacji pierwszej drużyny będzie okazja, aby osobiście życzyć siatkarzom powodzenia w sezonie 2017/2018. Można będzie również zdobyć autograf pamiątkowe zdjęcie.

Harmonogram VII Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry Bełchatów w ramach Siatkarskiego Weekendu Mocy

Dzień I - 23 września (sobota) – Hala Energia, ul. Dąbrowskiego 11
19:00 Mecz o Superpuchar Polski 2017: PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
21:00 - 21:30 Autografy i zdjęcia z siatkarzami PGE Skry Bełchatów

Dzień II - 24 września (niedziela) – Hala Energia, ul. Dąbrowskiego 11
13:00 – 13:30 Konferencja inaugurująca sezon 2017/2018 w Galerii Olimpia
14:00 - 14:15 Rozpoczęcie VII Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry Bełchatów
14:15 – 17:00 Siatkarskie Show (konkursy, gry i zabawy, atrakcje dla kibiców i najmłodszych, m. in. malowanie buziek w barwy PGE Skry, animacje, pląsy i zdjęcia z pszczółkami PGE Skry Bełchatów, występ cheerleaderek, prezentacja Klubu Kibica PGE Skry Bełchatów oraz naszych grup młodzieżowych)
17:00 – 18:00 Koncert Gwiazdy Wieczoru Sławomira
18:00 – 18:30 Prezentacja zespołu PGE Skry II Bełchatów – drugiej drużyny
18:30 – 19:30 Oficjalna prezentacja zespołu PGE Skry Bełchatów
19:30 – 20:00 Autografy i zdjęcia z siatkarzami PGE Skry Bełchatów

Przypominamy, że o ile wstęp na sobotni mecz o Superpuchar pomiędzy PGE Skrą i ZAKSĄ jest biletowany, to w niedzielę wejście do hali Energia będzie nieodpłatne. Jedyną koniecznością jest posiadanie koszulki PGE Skry. Sympatycy naszej drużyny żółto-czarne T-shirty będą mogli zakupić także przed wejściem do hali Energia.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane