Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2017-05-19 08:45:13 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

Trwa nabór do SP 79 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego dla dziewcząt i chłopców

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Od roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 79 w Gdańsku powstaną klasy Mistrzostwa Sportowego o profilu piłki siatkowej. Trwa rekrutacja do klas IV oraz VII. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 23 maja. Osoby, które przekroczą tę datę, będą mogły uzupełnić wnioski po wcześniejszym kontakcie z koordynatorem.

Trefl Gdańsk oraz Miasto Gdańsk już od lat prowadzą szkolenie siatkarskie na różnych etapach edukacji. Od nowego roku szkolnego do placówek, gdzie już odbywa się szkolenie w żółto-czarnych barwach, dołączy Szkoła Podstawowa nr 79, w której powstaną oddziały Mistrzostwa Sportowego dla dziewcząt i chłopców.

Obecnie szkoła prowadzi nabór do klasy IV i VII. Warto zaznaczyć, że obie będą koedukacyjne, a program nauczania przewiduje w sumie 16 godzin wychowania fizycznego i treningów siatkarskich, które poprowadzą najlepsi trenerzy Trefla Gdańsk. Treflowemu wychowaniu przyświeca zasada, że sport musi iść w parze z nauką, dlatego nowo powstające klasy będą nieliczne, co ułatwi realizację procesu dydaktycznego.

Zainteresowani kandydaci do wtorku 23 maja muszą złożyć wniosek o przyjęcie ucznia, który można pobrać na stronie szkoły. We wtorek 30 maja odbędzie się zebranie rodziców kandydatów do tworzących się klas – o godzinie 16.00 dla opiekunów przyszłych czwartoklasistów, a o 17.00 dla siódmoklasistów. W spotkaniu będzie uczestniczył również Dariusz Gadomski, prezes LOTOSU Trefla Gdańsk.

Po zakończeniu naboru kandydatów czekają testy sprawnościowe w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Kołobrzeskiej 61. Pierwszy termin przewidziano na 14 czerwca o godzinie 15.00, zaś drugi – 26 czerwca o godzinie 10.00.

Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty dostępne są na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 79.

W razie pytań prosimy o kontakt z Edwardem Pawlun, koordynatorem grup młodzieżowych Trefla Gdańsk, telefoniczny: 509 544 476 lub mailowy: e.pawlun@sport.trefl.com.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane