PlusLiga | 2017-04-11 16:34:38 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: skra.pl
- W pierwszym meczu zdominowaliśmy Resovię i kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Pokazaliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani do najważniejszej części sezonu - mówi rozgrywający PGE Skry, Nicolas Uriarte. Jutro na Podpromiu zespoły rozegrają rewanżowe spotkanie.
Bełchatowianie spodziewali się w Atlas Arenie trudnej przeprawy, tymczasem skończyło się na 68 minutach rywalizacji i trzech zwycięskich setach do 21, 15 i 13. Tak wysoko PGE Skra potrafiła wygrywać wcześniej z Łuczniczką Bydgoszcz, BBTS-em Bielsko-Biała czy AZS-em Częstochowa. Były to jednak zespoły z dolnych rejonów tabeli.
- Byliśmy przygotowani na trudne i zacięte spotkanie, bo tylko drużyny z Rzeszowa nie udało się nam pokonać w fazie zasadniczej, a w ostatnich meczach świetnie się prezentowała. Nasze pojedynki są zwykle pełne walki i emocji, bo po przeciwnych stronach siatki grają znakomici zawodnicy. Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z rezultatu, jak i z naszej gry. Wszyscy byli dobrze dysponowani, to ułatwiło mi rozegranie. Mogłem uruchamiać wszystkie opcje w ataku. Zagraliśmy na równym i wysokim poziomie, nie było słabych punktów w naszej drużynie - chwalił występ swojej ekipy rozgrywający PGE Skry.
Podobnie jak pozostali, Nicolas Uriarte tonuje jednak nastroje przed rewanżem w Rzeszowie.
- Wygrana 3:0 stawia nas w lepszej pozycji przed rewanżem. Jednak nie możemy kalkulować, myśleć o tym, że dwa wygrane sety wystarczą. Nic nie jest jeszcze przesądzone – przestrzega. - Zrobiliśmy pierwszy krok w kierunku finału PlusLigi, ale już jutro czeka nas twardy i zacięty mecz. W rewanżu Resovia będzie chciała od początku narzucić swój styl gry. Musimy być skoncentrowani przez całe spotkanie, nie możemy oglądać się na przeciwnika, czy myśleć o stawce spotkania. Trzeba zagrać spokojnie swoją siatkówkę, na równym, wysokim poziomie - to najlepszy sposób. Aby awansować do finału PlusLigi trzeba zagrać dwa dobre spotkania. Postaramy się powtórzyć występ z Łodzi. Większa presja będzie ciążyła na graczach Resovii, ale to oni zagrają w swojej hali, przy wsparciu pełnych trybun.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.