PlusLiga | 2017-04-07 12:36:32 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: Effector Kielce
Na zaproszenie Fundacji Spełnionych Marzeń zespoł Effector Kielce odwiedził w miniony czwartek młodych pacjentów na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach.
Bartosz Bućko, Krzysztof Antosik, Kuba Wachnik oraz fizjoterapeuta drużyny Effectora - Dawid Gadula, spotkali się z podopiecznymi kieleckiego Oddziału "Fundacji Spełnionych Marzeń". Głównym jej celem jest prowadzenie wielokierunkowych działań mających za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin. Fundamentalną zasadą działania fundacji jest otoczenie stałą opieką chorych dzieci i ich rodzin, od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia, dając im siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby.
Rozmowy o sporcie, wspólne zdjęcia, a nawet nauka elementów gry w piłkę siatkową i improwizowany pojedynek piłkarski, dały wszystkim uczestnikom spotkania dużo radości. Ze względu na stan zdrowia nie wszyscy pacjenci mogli być na wspólnej sali. Mimo wszystko członkowie drużyny starali się odwiedzić każde dziecko, aby choć z daleka, przez szybę, przekazać mu odrobinę uśmiechu i dobrej energii.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.