Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2017-02-14 15:42:52 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. własna

Artur Szalpuk: Ważne, że wygrywamy

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

- Byliśmy przygotowani na ciężki mecz i taki właśnie on był - podsumował sobotnią konfrontację z Gdańskiem, znany nie tylko kibicom PGE Skry, ale i sympatykom reprezentacji Polski, Artur Szalpuk, którego zespół uniknął ostatecznie szóstej w tym sezonie ligowym porażki. Następnym rywalem bełchatowian będzie jeszcze dziś Azimut Modena.

Po wymagającym boju w Ergo Arenie, nowe dwa punkty dopisać mogli do konta siatkarze PGE Skry. Z jakimi wrażeniami opuszczał halę przeciwników przyjmujący bełchatowian? – Myślę, że zespół z Gdańska jest naprawdę nieobliczalną drużyną. Jego siatkarze potrafią w tym sezonie grać z najmocniejszymi ekipami, tymczasem z teoretycznie gorszymi, zdarzają im się wpadki. Byliśmy przygotowani na ciężki mecz i taki właśnie on był. Rywale zaprezentowali naprawdę fajną siatkówkę – przyznał Szalpuk.

Zwycięstwo nad zespołem z Gdańska miało dla bełchatowian duże znaczenie. W poprzednich dwóch kolejkach zawodnicy Philippe'a Blaina przegrali mecze 1:3 - najpierw z Asseco Resovią Rzeszów, a później z ONICO AZS Politechniką Warszawską. – Fajnie, że udało nam się wygrać. Gdybyśmy przegrali, byłoby bardzo źle – zaznaczył młody przyjmujący.

Co w opinii Artura Szalpuka przeważyło szalę zwycięstwa na stronę PGE Skry? Siatkarz wskazał m.in. na postawę swojego klubowego kolegi, który ponownie zasilił szeregi drużyny bełchatowian. - O tym, że byliśmy lepsi, zadecydował Bartek Kurek na przyjęciu. Był on wartością dodaną w tym meczu - podkreślił Artur Szalpuk, dodając, że w zapisaniu zwycięstwa pomogła im także słabsza od czwartego seta dyspozycja rywali.

Powrót Kurka na przyjęcie ma niemałe znaczenie dla młodych i perspektywicznych zawodników, takich jak właśnie Artur Szalpuk czy Bartosz Bednorz, oznacza on bowiem rywalizację między siatkarzami o wejście do meczowej „szóstki”. Jak odniósł się do tej kwestii wspomniany Artur Szalpuk? – Ważne jest, że wygrywamy. Jest wynik, mamy dwa punkty i skupmy się raczej na całości, na drużynie – zakończył gracz.

* Opracowała Agnieszka Kaźmierska (przegladligowy.com)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane