Polecamy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2017-02-13 20:20:39 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: inf. własna

PlusLiga: Akademickie derby dla Warszawy

Siatkarze z Warszawy wracają do domu z trzema "oczkami" wywiezionymi z Częstochowy. W akademickim pojedynku Inżynierowie oddali rywalowi jednego seta. Spotkanie momentami było zacięte, o czym może świadczyć trzeci set grany na przewagi (28:30). W poszczególnych partiach okazywało się, że nawet kilka punktów przewagi okazywało się niewystarczalne, gdyż rywal potrafił szybko niwelować straty. Częstochowianie mogą bardzo żałować tego spotkania. Lepszy blok i mniejsza liczba błędów okazały się niewystarczalne, aby rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. Statuetka MVP powędrowała w ręce Łukasza Łapszyńskiego.

Spotkanie rozpoczyna się od wyrównanej gry po obu stronach siatki (2:2, 4:4). Przez dłużysz czas żaden z zespołów nie może zbudować przewagi, która pozwoliłaby mu na kontrolowanie tego co dzieje się na boisku (7:7). Dopiero blok na Filipie pozwala częstochowianom odskoczyć na dwa punkty (10:8). Warszawianie jednak bardzo szybko doprowadzają do remisu 10:10. Kilka minut później lepszy fragment gry notują podopieczni trenera Bąkiewicza. As serwisowy Moroza wyprowadza gospodarzy na prowadzenie 14:11. Akademicy spod Jasnej Góry tym razem nie pozwalają rywalom na odrabianie strat (18:13). Goście ze stolicy swojej sytuacji nie poprawiają prostymi błędami (20:14). W końcówce gracze z Częstochowy nie zwalniają tempa i ostatecznie wygrywają 25:16.

Drugą partię zdecydowanie lepiej rozpoczynają przyjezdni, którzy po punktowej zagrywce Łapszyńskiego wychodzą na prowadzenie 3:5. Skutecznie Olenderk i straty gospodarzy wynoszą cztery "oczka". Sytuacja ulega zmianie kiedy w polu serwisowym pojawia się Szalacha. Dzięki niemu częstochowianie tracą do rywali już tylko jeden punkt (6:7). Blok na Samiku sprawia, że mamy remis 8:8. W kolejnych akcjach gościom udaje się ponownie odskoczyć przeciwnikom, jednak podopieczni trenera Bąkiewicza szybko niwelują straty (9:11, 11:11). Warszawianie nie rezygnują z walki, co przynosi im korzystne efekty (12:14, 13:16). Tym razem zawodnicy spod Jasnej Góry mają problemy aby nawiązać walkę z rywalem (18:21). Partię skutecznym zagraniem kończy Kwolek. Inżynierowie wygrywają 18:25.

Po dziesięciominutowej przerwie początkowo lepiej radzą sobie zwodnicy z Warszawy (4:7). Częstochowianie tym razem nie czekają długo z odrabianiem strat (8:8). W kolejnych akcjach zespoły grają punkt za punkt (10:11, 13:13). Siatkarze ze stolicy wykorzystują kolejne kontry, co pozwala im wyjść na prowadzenie 14:17). Piłki nie kończy Mikołajczak i straty podopiecznych trenera Bąkiewicza topnieją do jednego "oczka" (16:17). Podrażnieni Inżynierowie nie zamierzają podawać ręki rywalowi (17:20). Kiedy set zaczyna wracać w decydującą fazę następuje przebudzenie w częstochowskich szeregach (20:20). W końcówce drużyny toczą ze sobą zaciętą walkę o każdy punkt (23:23, 26:26). Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowują warszawianie, którzy wygrywają 28:30.

Początek czwartego seta należy do podrażnionych częstochowian (5:3, 7:4). Trener Bednaruk chcąc poprawić grę swojego zespołu prosi o czas (9:5). Z biegiem czasu ten zabieg przynosi zamierzony efekt, gdyż warszawianie znacznie niwelują straty (11:7, 11:10). Blok Wrony i mamy remis 11:11. Po chwili kończy Filip, co daje jego zespołowi prowadzenie 12:14. Kolejny raz w tym spotkaniu kontrolę przejmują przyjezdni (14:17). Akademicy z Częstochowy nie zamierzają się tak łatwo poddać. Po bloku na Kwolku na tablicy mamy remis 17:17. Blok Wrony wyprowadza Inżynierów ze stolicy na prowadzenie 18:20. Niestety podopieczni trenera Bąkiewicza zapisują na swoim koncie błędy własne, co zwiększa ich straty do trzech "oczek" (20:23). Końcówka należy do gości, którzy po dotknięciu siatki przez gospodarzy wygrywają 22:25, a całe spotkanie 1:3.

AZS Częstochowa - ONICO AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25:16, 18:25, 28:30, 22:25)