Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2017-01-20 16:26:24 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: luczniczkabydgoszcz.pl

Mecz o życie z AZS-em

W sobotę przed siatkarzami Łuczniczki Bydgoszcz niezwykle ważny mecz. Rywalem Łuczniczki będzie AZS Częstochowa, któremu za wszelką cenę będą chcieli się zrewanżować. Start spotkania o godzinie 17:00.

Ostatni mecz z Onico AZS Politechniką Warszawską nie ułożył się po myśli ekipy z Bydgoszczy. W trzech setach wyraźnie lepsi okazali się warszawianie. Siatkarze Piotra Makowskiego nie potrafili wykorzystać swojej szansy w trzeciej partii, nie kończąc kilku piłek setowych i ponosząc srogą porażkę. - Mecz rozpoczęliśmy w fatalnym stylu i dwa pierwsze sety nie wyglądały najlepiej. Powiedzieliśmy sobie w szatni, że już naprawdę nie mamy nic do stracenia i fajnie byłoby w końcu wygrać 3:2, odwrócić losy spotkania. Tak naprawdę prowadziliśmy 24:21 i takich setów nie możemy przegrywać - mówił zaraz po meczu z Onico AZS Poliitechniką Warszawską, Mateusz Sacharewicz.

Również gorycz porażki po ostatnim meczu musieli przełknąć częstochowianie, którzy na wyjeździe mierzyli się z Jastrzębskim Węglem. Po trzech setach gry wyraźnie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 25:18, 25:16 i 25:16. Częstochowianie z dorobkiem 9 punktów, zamykają tabelę PlusLigi, mając na swoim koncie trzy zwycięstwa.

Dla zespołu z Bydgoszczy jest to jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Stawką są nie tylko trzy punkty, ale też przerwanie złej passy. - Kolejny mecz o to, żeby przełamać fatalną passę. Jesteśmy w ciągu tylu porażek, że w zasadzie zapomnieliśmy, jak to jest wygrać mecz. Myślę, że Częstochowa jest najbliższym i wydawałoby się, że najlepszym przeciwnikiem, żeby w końcu to zrobić. Jak nie teraz, to już naprawdę nie wiem, kiedy moglibyśmy wygrać. Robimy wszystko, żeby odmienić ten ciężki w tym sezonie los - mówi kapitan, Wojciech Jurkiewicz.

W pierwszym meczu obu zespołów lepsi okazali się częstochowianie, wygrywając w tie-breaku. W sobotę będzie, więc doskonała okazja, aby zrewanżować się rywalom i podbudować morale.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane