Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2016-05-30 22:38:40 | Nadesłał: Katarzyna Krajewska | Źrodlo: plusliga.pl

Igor Yudin w Łuczniczce Bydgoszcz

Fot.: Anna Gumowska

Igor Yudin został zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz - poinformował klub. Były reprezentant Australii rosyjskiego pochodzenia jest doskonale znany z gry w PlusLidze.

Karierę rozpoczął w Brazylii, gdzie w sezonie 2005/2006 reprezentował barwy Telemig Celuar Minas. Był także kapitanem młodzieżowej reprezentacji swojego kraju. W 2006 roku trafił do Jastrzębskiego Węgla, gdzie spędził pięć sezonów, w trakcie których dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo kraju i Puchar Polski.

W sezonie 2009/2010 zajął drugie miejsce w rankingu najlepiej punktujących i atakujących, zdobywając w 113 rozegranych setach łącznie 509 punktów. W 2011 roku przeniósł się do Olsztyna. Od tego czasu Yudin występował poza granicami Polski. W Rosji grał od 2012 do 2015 roku - Jarosławicz Jarosław, Kuzbass Kiemierowo oraz Dinamo Krasnodar. Ostatni sezon spędził w Galatasaray Stambuł. To już piąty zawodnik, który podpisał umowę z bydgoskim klubem. Wcześniej uczynili to atakujący Marcel Gromadowski, przyjmujący Wojciech Ferens, środkowy Mariusz Sacharewicz i rozgrywający Piotr Sieńko.

Obecnie Igor Yudin przebywa w Toruniu, gdzie na co dzień mieszka. Urodził się w Jekaterynburgu i z matką wyemigrował do Australii.

IGOR YUDIN
Data urodzenia: 17.06.1987
Wzrost: 198 cm
Zasięg w ataku: 362 cm
Zasięg w bloku: 352 cm.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane