PlusLiga | 2016-03-31 17:17:43 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: wksczarni.pl
Podobnie jak w ubiegłym roku siatkarze i trenerzy Cerrad Czarnych Radom przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizowanego przez Fundacja JiM. Tysiące miejsc w Polsce rozświetli się kolorem niebieskim 2 kwietnia.
To największa w Polsce akcja mająca na celu podniesienie świadomości na temat tego zaburzenia. Rodzice dzieci z autyzmem organizują punkty informacyjne, w których każdy będzie mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat tego zaburzenia. Do inicjatywy przyłączyło się wiele osób, firm i instytucji. W gronie tym znaleźli się siatkarze Cerrad Czarnych Radom.
- Chodzi o to, żeby społeczeństwo wiedziało, że jest takie zaburzenie jak autyzm, żeby widziało, czym to się objawia. Rodzicom ktoś czasami mówi, że mają niegrzeczne dziecko, a nie zawsze tak to wygląda, to może być spektrum autyzmu - zapewnia Aneta Stańczyk, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia.
Kampanię "Polska na niebiesko" w tym roku prowadzona jest pod hasłem "Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz". Finał akcji zaplanowano 2 kwietnia, ale dzieci i rodzice już gościli u siatkarzy na treningu. Kilkanaście minut upłynęło ekspresowo, ale dzieci nie narzekały. Tak samo jak ich opiekunowie. - Dziękujemy za zaproszenie i wsparcie akcji "Autyzm. Poznaj zanim ocenisz" Dzieci były zachwycone!!! Siatkarze i trenerzy okazali się niesamowici - podkreśla Aneta Stańczyk.
Siatkarze tradycyjnie umniejszają swój udział. - Mam nadzieje, że się wszyscy dobrze bawili. Fajnie jest wspierać dobry cel. Pomagać w tego typu akcjach to dla nas prawdziwa przyjemność - zapewnia Daniel Pliński, kapitan drużyny. Na zakończenie uczestnicy wypuścili niebieskie balony. Niebieski to kolor symboliczny, to kolor autyzmu.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.